Recenzent kupuje przenośny dysk SSD o pojemności 16 TB za 70 USD, udowadniając, że jest fałszywy

Zbliżenie / Nic się tu nie pojawia.

Amazon nie zaprzecza, że ​​oszukańcze recenzje na jego platformie stanowią problem. I pomimo wielu lat doniesień o fałszywych produktach pamięci masowej z fałszywymi recenzjami w celu ukrycia fałszywych specyfikacji i oświadczeń dotyczących wydajności, oszustwa wciąż się pojawiają.

W poniedziałek, Recenzja Geeka opisał, jak kupił przenośny dysk SSD M.2 o pojemności 16 TB za 70 USD, zgodnie z listą Amazon. Dysk, podobnie jak podobne oferty na Amazon, miał dziesiątki ocen pięciogwiazdkowych. Jednak tani dysk SSD okazał się tylko kartą microSD o pojemności 64 GB na płytce drukowanej ze złączem USB-C.

Dzieje się tak pomimo tego, że dysk wyświetla się jako 16 TB pamięci masowej w systemie Windows, co zdaniem Review Geek jest spowodowane fałszywym oprogramowaniem układowym płytki drukowanej.

Lista i pudełko nie były nawet uczciwe, jeśli chodzi o ich łączność, twierdząc, że USB 3.0 Micro B do USB 3.1 Type-C. Urządzenie rzeczywiście polega na USB 2.0, jak stwierdził Review Geek po przetestowaniu produktu ChipGenius, aplikacja do przeglądania urządzeń USB. 1 GB transferu danych z urządzeniem Dysk SSD Karta microSD podobno zajęła 20 minut zamiast oczekiwanej minuty.

Wreszcie, twierdzenia pudełka dotyczące kompatybilności z inteligentnymi telewizorami, Androidem, Windows 7 i Windows 10 pozostają wątpliwe, a obsługa „|OS” wydaje się niemożliwa, ponieważ to nie jest rzecz.

Dobrą wiadomością jest to, że Review Geek nie znalazł złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

Zła wiadomość jest taka, że ​​to tylko jeden z niezliczonych przykładów, które zostały zgłoszone w ciągu ostatnich kilku lat i są rozproszone po całej Amazonii.

Mnóstwo tanich „dysków SSD o pojemności 16 TB”.

Po przeczytaniu historii Review Geek przeszukałem Amazon w poszukiwaniu dysku SSD o pojemności 16 TB i natychmiast natknąłem się na opcje od 70 do 110 USD z nieznanymi markami, takimi jak Generic, SAJIULAS i WIOTA, marka dysku zakupionego przez Review Geek. Wszystkie miały co najmniej 3,5 gwiazdki, a niektóre miały setki recenzji.

Jednak po przeczytaniu niektórych recenzji zacząłem się zastanawiać, czy przez cały ten czas nie używaliśmy dysków SSD w niewłaściwy sposób. W recenzji wymieniającej jeden niezwykle niedrogi przenośny dysk SSD stwierdzono, że produkt jest „bardzo kolorowy, ale cieńszy niż oczekiwano”. Inny poinformował, że jazda była „bardzo miękka i idealna” dla ich 6-latka. W jednej z recenzji zauważono, że dysk SSD to „piękny portret”, który świetnie wygląda w kuchni, podczas gdy inna 5-gwiazdkowa recenzja wskazywała na wysoką jakość mikrofonu i wideo.

Widziałem nawet recenzję wskazującą na jedną z prawdziwych cech przenośnego dysku SSD, twierdząc, że jest to „niedroga opcja 64 GB”, mimo że recenzja pojawiła się pod dyskiem SSD o pojemności 16 TB.

Jak zauważył Review Geek, oszuści edytowali istniejące listy produktów (w tym nowe obrazy, tytuły i opisy), aż sprzedawali zupełnie inny produkt. W ten sposób sprzedawcy mogą utrzymać wysokie recenzje i sprawić, że nowy produkt będzie wysoko oceniany. Wyjaśnia również, w jaki sposób przenośna pamięć masowa może zdobyć pięć gwiazdek za dobre oglądanie podczas kolacji.

Jakkolwiek to nazwiesz przegląd łączeniapatrz recyklinglub przegląd porwaniato praktyka, którą oszuści wykorzystują od lat, aby wprowadzać w błąd kupujących komponenty komputerowe, i której Amazon jeszcze nie wyeliminował.

Historia się powtarza

Niestety, ostatnio dużo mówi się o zwykłych kartach microSD udających szybkie, przenośne dyski SSD o dużej pojemności. ZDNet ogłosił zakup egzemplarza za 20 USD w maju i TechRadar omawiał ten problem we wrześniu, zwracając uwagę na usunięcie niektórych ofert Amazon po tym artykule. W sierpniu informowaliśmy o oszustwie, który sprzedał ok Przenośny dysk SSD o pojemności 30 TB w Walmart Za 39 USD.

Jeśli chodzi o pamięć masową komputera w ogóle, jest ich niezliczona ilość raporty osób otrzymujących produkty różniące się od tych reklamowanych na Amazon. I nie ogranicza się to tylko do pamięci masowej SSD. Ludzie zgłaszali dwulicowość posty tanio dysk twardy i USB karty pamięci.

Historia Review Geek przypomina, jak ostrożni muszą być kupujący, kupując podejrzanie tanią technologię ze stron internetowych. Pomimo raportów i późniejszego usuwania nieuczciwych urządzeń pamięci masowej, wciąż się pojawiają.

Według Review Geek zakupiony przedmiot zniknął i został natychmiast zastąpiony innym wpisem, zanim Review Geek zgłosił oszustwo Amazonowi. Nie jest jasne, czy Amazon usunął oryginalny post, czy też sprzedawca zrobił to niezależnie, zanim został ukarany.

Jak powiedział Review Geek, to jak gra w walnięcie w kreta dla Amazon. Proces przeglądu Amazon doprowadził klientów, media i Brytyjski Urząd ds. Konkurencji, Rada ds. Konkurencji i Rynku. Amazon poszedł do sądu kompanie bojowe oraz Grupy na Facebooku że rzekomo sprzedaje fałszywe recenzje. Amazon został pozwany za fałszywe recenzje od 2015 r. ale nadal mnożą się na stronie.

Leave a Comment