Rekiny bycze niszczą delfiny: blisko dwie plaże w Sydney, impreza Ironman odwołanaCNN

Według Surf Life Saving New South Wales dwie popularne plaże w Sydney zostały zamknięte w sobotę po tym, jak pływacy byli świadkami, jak kilka żarłaczy byków atakuje delfina.

Kilka imprez surfingowych, Ironman i Ironwoman zostało odwołanych z powodu zamknięć.

Według organizacji delfin doznał obrażeń ogona i został później zabity.

Ratownicy zamknęli plaże Manly i Shelly, na których zgromadziły się setki ludzi na Manly Open Classic, wydarzeniu społecznościowym obejmującym wyścigi Ironman, które miało się odbyć w sobotę.

„Ratownicy i ratownicy surfingowi usunęli pływaków z wody, a wielki karnawał surfowania został zawieszony” – napisała organizacja w oświadczeniu.

Powiedział, że drony obsługiwane przez Surf Life Saving zauważyły ​​kilka rekinów w okolicy.

Emily Pettersson powiedziała partnerowi CNN Channel Nine, że weszła do wody, kiedy usłyszała, że ​​delfin jest ranny.

“[The dolphin’s] płetwa była pęknięta, widać było, że spadła, a na boku ciała był też ślad po ugryzieniu” – powiedział Pettersson i dodał, że sam nie boi się przebywać w wodzie.
Dyrektor generalny Summer of Surf, Trent Goulding, potwierdził anulowanie Shaw and Partners Manly Surf Open W filmie na Instagramie przeprosił uczestników, którzy pojawili się wcześniej w Manly Beach.

„Mieliśmy ogromną aktywność rekinów w pobliskim obszarze… i musieliśmy zawiesić całe nasze wydarzenie… byliśmy wstrzymani, ale niestety odwołujemy dzisiejsze wydarzenie” – powiedział.
Goulding dodał, że organizatorzy zwrócą koszty uczestnictwa i obiecali wdrożyć dodatkowe protokoły w celu złagodzenia takiego ryzyka, takie jak zapewnienie miejsca rezerwowego na przyszłe wydarzenia.

Leave a Comment