Rory McIlroy broni przegranej z Patrickiem Reedem w incydencie z tee shotem w Dubaju | Rory’ego McIlroya

Rory McIlroy upierał się, że ma pełne prawo ignorować Patricka Reeda na driving range w Dubaju po tym, jak pojawiły się doniesienia, że ​​Amerykanin rzucił paskudnym zamachem golfowym w numer jeden na świecie. McIlroy ujawnił, że Reed dostarczył mu dokumenty sądowe w jego domu na Florydzie w Wigilię Bożego Narodzenia.

Reed zbliżył się do McIlroya w Dubai Desert Classic w poniedziałek, ale został przyćmiony przez Irlandczyka z Północy. McIlroy nie był świadomy żadnego z kolejnych strzałów, ale wykorzystał swoje stanowisko wobec Reeda na konferencji prasowej przed turniejem.

„Patrick przyszedł się przywitać, a ja nie chciałem, żeby to robił” – powiedział McIlroy. „O ile pamiętam, tak było. Nie widziałem sztuczki. Nie czułem koszulki. Oczywiście ktoś inny ją widział. Ale to zdecydowanie burza w filiżance. bajka, to nic.

„Jego prawnik zadzwonił do mnie w Wigilię. Kiedy próbujesz miło spędzić czas z rodziną i ktoś pojawia się w twoich drzwiach i dostarcza, nie przyjmujesz tego dobrze.

„Żyję w rzeczywistości, nie wiem, gdzie on mieszka. Gdybym był nim, nie oczekiwałbym powitania ani uścisku dłoni.

Reed wszczął sprawę karną o zniesławienie Golf Channel i jego analityk Brandel Chamblee, który, jak twierdzi, spiskował z komisarzem PGA Tour Jayem Monahanem, aby go zniesławić. Reed gra teraz większość swojego golfa w Rebel LIV Tour. Adwokat mistrza Masters 2018, Larry Klayman, również twierdził, że McIlroy, Davis Love III i Tiger Woods są współspiskowcami w programie antymonopolowym PGA Tour mającym na celu zniszczenie LIV.

McIlroy dodał: „Byłem przy swojej torbie, a on podszedł do mnie. Byłem zajęty pracą i praktyką. Nie czułem potrzeby uznania go.

„W ogóle nie widziałem ścieżki prowadzącej w moją stronę, ale prawdopodobnie tak się stało. A gdyby role się odwróciły i rzuciłem ją w jego stronę, czekałbym na pozew.

Przemawiając po McIlroyu, Reed powiedział: „Wszyscy wiemy, skąd to się wzięło, będąc częścią LIV. Mój td był trikiem Team Aces LIV, więc rzuciłem mu jeden. To była trochę zabawna reakcja. Zabawne, jak jeden mały ruch zamienił się w coś, że go dźgnę i wyrzucę z drogą.

„To niefortunne, ponieważ zawsze mieliśmy dobre relacje. Ale to jedna z tych rzeczy, jeśli zachowujesz się jak niedojrzałe małe dziecko, równie dobrze możesz być tak traktowany.

Dziwaczny incydent zdominował debatę przed pierwszym startem McIlroya w zawodach w 2023 roku. Oczywiście LIV był również przedmiotem rozmów po ujawnieniu, że komisarz obwodu Greg Norman otrzyma dodatkowe uprawnienia. LIV został dotknięty dwiema głośnymi rezygnacjami od czasu zakończenia inauguracyjnego sezonu w październiku.

„Jeśli dyrektor generalny nie ma zespołu wykonawczego, nie wiem, jak silny jest” – powiedział McIlroy. „Nie może tego zrobić sam. Musi polegać na zespole, tak jak my wszyscy polegamy na zespołach, aby załatwić sprawy. Jeśli idziesz sam, będzie to dość trudne.

W zeszłym roku McIlroy pojawił się jako stały, nieoficjalny rzecznik tradycyjnych turniejów golfowych, gdy LIV próbowała przyciągnąć graczy do milionów Arabii Saudyjskiej.

„Nie ma sensu być tylko rzecznikiem, jeśli nie możesz tego poprzeć dobrą grą w golfa i pokazaniem ludziom korzyści, które ludzie mogą tu uzyskać, jeśli dobrze grają” – powiedział 33-latek. „To system zasług. To coś, z czym zawsze się borykałem: jeśli pięcioletni chłopiec lub dziewczynka wie, że będą ciężko pracować i zdobywać punkty, istnieje system zasług w golfie aż do golfa juniorów, amatorskiego golfa, aż do poziomu zawodowego i mogą dostać się na szczyt gry.

„To jedna z rzeczy, która zepsuła grę. To nie jest system oparty na zasługach.

World No 1 Rory McIlroy believes it will be “unfortunate” if the Masters is not shown on terrestrial television.

The year’s first major championship is little over two months away but, according to a report in the Telegraph, the BBC is set to not renew its deal to show highlights of the action from Augusta National.

Asked in his press conference ahead of the Hero Dubai Desert Classic if it would be a shame for the tournament to lose its terrestrial presence, McIlroy said: “I mean, it is. I think if you’re thinking nostalgically, yes, it is, growing up watching the Masters and The Open on BBC.

“I just think the landscape of sports and media and entertainment has changed so much over the last 10 years that it’s not the model anymore, right.

“It’s either Sky in the UK or it’s streaming services. And the rights to these sporting events have just become so expensive that it’s just not feasible for companies like the BBC to pay that sort of money.

“Is it unfortunate? Yes, but I’d say that the majority of the households in the UK have Sky and people are still able to watch.”

Approached for a response to the Telegraph story, a BBC spokesperson told the PA news agency: “We do not comment on sports rights negotiations.” PA Media

“,”credit”:””,”pillar”:2}”>

Skrócona instrukcja obsługi

„Niestety” Masters nie jest już w telewizji naziemnej, mówi McIlroy

pokazać

Światowy numer jeden, Rory McIlroy, uważa, że ​​byłoby szkoda, gdyby Masters nie został pokazany w telewizji naziemnej.

Pierwsze duże mistrzostwa roku są oddalone o nieco ponad dwa miesiące, ale według raportu w Telegraph, BBC nie zamierza odnowić umowy na pokazywanie najważniejszych wydarzeń w Augusta National.

Zapytany na konferencji prasowej przed Hero Dubai Desert Classic, czy byłoby wstydem stracić obecność na ziemi w turnieju, McIlroy powiedział: „Tak. Myślę, że jeśli myślisz nostalgicznie, tak, dorastając oglądając Masters. w BBC i The Open.

„Po prostu myślę, że krajobraz sportu, mediów i rozrywki zmienił się tak bardzo w ciągu ostatnich 10 lat, że nie jest już modelem, prawda.

„Albo Sky w Wielkiej Brytanii, albo usługi przesyłania strumieniowego. A prawa do tych wydarzeń sportowych stały się tak drogie, że firmy takie jak BBC po prostu nie mogą sobie pozwolić na płacenie takich pieniędzy.

„Czy to niefortunne? Tak, ale powiedziałbym, że większość gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii ma Sky i ludzie nadal mogą oglądać.

Poproszony o odpowiedź na historię Telegraph, rzecznik BBC powiedział agencji prasowej PA: „Nie komentujemy negocjacji dotyczących praw sportowych”. Przeciętny AP

Dziękuję za zwrotną informację.

Dwa zwycięstwa Jona Rahma w tylu turniejach PGA Tour ponownie rozpaliły debatę na temat zasadności systemu klasyfikacji golfa. Rahm zajmuje obecnie 3. miejsce na świecie. Zamiast podsycać debatę, McIlroy obsypał Hiszpana pochwałami.

„Wszyscy wiemy, że Jon jest jednym z najlepszych graczy na świecie” – powiedział McIlroy. „To, czy ma jedynkę obok swojego imienia, czy dwie obok swojego imienia, nie ma tak naprawdę znaczenia. Wygrał cztery z ostatnich sześciu imprez. Gra najlepszego golfa w swojej karierze. Nie miał długiej kariery, ale przez całą karierę konsekwentnie grał na bardzo, bardzo wysokim poziomie. To był wspaniały początek roku”.

Leave a Comment