Royals sprzedają Adalberto Mondesa do Red Sox

Red Sox zdobywają pole bramkowe Wojciecha Mondesiego i gracz, który zostanie później nazwany przez Royals, donosi Mark Feinsand z MLB.com (Link do Twittera). Boston wysyła leworęcznego pomocnika Josha Taylora w handlu do Kansas City. Univision Mike’a Rodrigueza Przede wszystkim zgłoszone że obie strony zbliżały się do handlu z udziałem Mondes.

W Mondes, Boston pozyskuje niezwykle utalentowanego 27-letniego pomocnika – a także jednego z najbardziej kontuzjowanych graczy w MLB w ostatnich sezonach. Od sezonu 2018 Mondesi pojawił się w zaledwie 40% możliwych meczów Royals, tracąc czas z powodu uderzenia w prawy bark, naderwania pachwiny, pary podwichnięć lewego barku, skręcenia lewego barku, skośnego nadwyrężenia i ostatnio , zerwany ACL, który zniszczył jego sezon 2022. Zarówno uraz lewego barku, jak i zerwanie ACL wymagały operacji.

To zniechęcająca lista kontuzji dla Mondesa, ale mimo to trudno nie ulec pokusie połączenia siły, szybkości i obrony Mondesa. W 1366 występach w Major League, Mondes ma 38 home runów, 54 deble, 20 triples i 133 skradzionych baz. W 2126 rundach kariery zgromadził również średnią 23 outów i 13,3 punktów Ultimate Zone Rating na shortstopie.

Oprócz kontuzji ta kombinacja surowych umiejętności jest osłabiana przez agresywne podejście i umiejętności uderzania pałką w piłkę, które regularnie prowadzą do niższych OBP. Mondesi uderzał w 30,2% swoich występów na tablicy, w porównaniu do zaledwie 4,4% wskaźnika chodu, i jest hitterem 0,244/0,280/0,408 w wielkich ligach. Obejmuje to przybliżone .140/.204/.140 w 2022 r., mimo że była to tylko próbka z 54 płytkami.

Mondesi od lat intryguje skautów, fanów i oceniających, ale Red Sox są pierwszą drużyną poza Royals, która stara się zarówno utrzymać zdrowie Mondesi, jak i zmaksymalizować zwrot z ich surowych narzędzi. Zyskują tylko rok jego służby, ponieważ pomimo walki o pozostanie na boisku, Mondesi zgromadził ponad pięć lat służby w Major League, ponieważ był na liście osób niepełnosprawnych. On i Royals uniknęli arbitrażu, zgadzając się na pensję w wysokości 3,045 miliona dolarów w grudniu.

Zapotrzebowanie Bostonu na pomoc na wysokim szczeblu gwałtownie wzrosło poza sezonem Xander Bogaerts kierując się do Padres za pośrednictwem bezpłatnej agencji i Historia Trevora jest teraz pauzowany przez co najmniej znaczną część kampanii 2023 po operacji wewnętrznej ortezy na prawym łokciu. Boston podpisał Adama Duvala grać w środku pola, tym samym pchając Enrique Hernández do środkowego pola bramkowego. Mając teraz Mondesiego na pokładzie, prawdopodobnie poradzi sobie z większością zadań na shortstopie, będąc zdrowym, podczas gdy Hernandez spada do drugiej bazy. Christiana Arroyo pozostaje pod ręką jako zawodnik użytkowy, który mógłby regularnie grać na drugiej bazie, gdyby Hernandez wpadł na shortstopa, gdyby Mondes doznał kontuzji.

Więcej w przyszłości.

Leave a Comment