Rumunia dokonała ekstradycji podejrzanego o przywódcę Hell’s Angels USA w związku z zarzutami narkotykowymi

Rumunia dokonała ekstradycji szefa krajowego oddziału Hells Angels do Stanów Zjednoczonych w związku z podejrzeniem o handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy i udział w usiłowaniu zabójstwa – poinformowała w poniedziałek policja.

Rumuńskie media zidentyfikowały mężczyznę jako Mariusa Lazara, szefa krajowego oddziału klubu kolarskiego, który jest poszukiwany za udział w międzynarodowej grupie handlarzy narkotyków i negocjowanie zabójstwa dwóch rywali.

49-letni Lazar został aresztowany w grudniu w Bukareszcie.

Świadek agencji Reuters powiedział, że został powitany przez zamaskowanych amerykańskich szeryfów, gdy był prowadzony do samolotu w poniedziałek.

„Wniosek o ekstradycję został rozpatrzony pozytywnie w styczniu 2023 r., a obywatel rumuński zostanie poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, aby stanąć przed sądem za czyny, o które jest oskarżony” – poinformowała policja, która nie zidentyfikowała osoby.

Rumuńska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie członków Hell’s Angels w 2020 roku we współpracy z US Marshals i US Drug Enforcement Administration.

(Raportowanie przez Octava Ganeę; Pisanie przez Jasona Hoveta; Montaż przez Nicka Macfie)

Leave a Comment