Russell Gage trafił do szpitala po kontuzji w meczu barażowym NFL Wild-Card, powiedział trenerCNN

Szeroki odbiornik Tampa Bay Buccaneers, Russell Gage, trafił do szpitala z powodu wstrząsu mózgu po kontuzji podczas poniedziałkowego meczu barażowego NFL Wild-Card przeciwko Dallas Cowboys, powiedział jego trener.

Mecz został zatrzymany na dwie minuty i 55 sekund przed końcem czwartej kwarty po tym, jak Gage upadł niezręcznie po uderzeniu w szyję podczas drugiej gry na Raymond James Stadium w Tampie.

Wyglądało na to, że Gage próbował wstać, ale nie mógł i szybko podbiegł do mojego personelu medycznego.

„Zabrali go teraz do szpitala, ma wstrząs mózgu. Sprawdzają go również pod kątem możliwych urazów szyi” – powiedział główny trener Buccaneers Todd Bowles na konferencji prasowej po meczu po przegranej 31-14 z Cowboys.

Zapytany, czy kończyny Gage’a się poruszają, Bowles powiedział: „Jego palce się poruszały, kiedy był tam na dole. Nie wiem, co z resztą”.

Po kontuzji Gage był otoczony przez trenerów, a gracze z obu drużyn uklękli, gdy otrzymał pomoc medyczną. Program pokazał Gage’a poruszającego nogami, gdy opiekowali się nim trenerzy. Później został unieruchomiony i zniesiony z boiska.

Kontuzja Gage’a miała miejsce na boisku zaledwie dwa tygodnie po bezpieczeństwie Buffalo Bills Damara Hamlina dostał zatrzymania akcji serca i upadł po wślizgu podczas kolejnego poniedziałkowego meczu. Zespół medyczny reanimował 24-latka, zanim w stanie krytycznym został zabrany z boiska przez karetkę pogotowia. W zeszłym tygodniu został wypisany ze szpitala.

Leave a Comment