Rząd przyznał, że w Wielkiej Brytanii zaginęły setki dzieci ubiegających się o azylCNN

Setki dzieci ubiegających się o azyl zaginęli po tym, jak brytyjski rząd zaczął umieszczać nieletnich w hotelach z powodu obciążenia krajowego systemu zakwaterowania osób ubiegających się o azyl, brytyjski minister imigracji Robert Jenrick powiedział we wtorek parlamentarzystom, którzy wezwali do wszczęcia śledztwa.

Jenrick powiedział we wtorek, że od lipca 2021 roku zaginęło około 200 dzieci. „Spośród 4600 dzieci bez opieki zakwaterowanych w hotelach od lipca 2021 r. 440 zaginęło, a 200 nadal jest zaginionych” – powiedział.

Według rządu około 13 200 zaginionych dzieci ma mniej niż 16 lat, a jedno z nich to kobieta. Większość zaginionych, bo 88%, to obywatele Albanii, a pozostałe 12% z Afganistanu, Egiptu, Indii, Wietnamu, Pakistanu i Turcji.

Jenrick obwinił za problem wzrost liczby łodzi migrantów przepływających przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii, pozostawiając rządowi bez innego wyjścia, jak tylko korzystać ze specjalnych hoteli dla nieletnich od lipca 2021 r.

Chociaż zakontraktowane korzystanie z hoteli było postrzegane jako rozwiązanie tymczasowe, od października, według raportu Niezależnego Generalnego Inspektora ds. Granic i Imigracji, działały cztery pokoje z ponad 200 pokojami przeznaczonymi dla dzieci-migrantów.

Brytyjskie organizacje charytatywne i organizacje praw migrantów od dawna narzekają na złe warunki w przeciążonym i niedofinansowanym systemie azylowym tego kraju.

Liczba wniosków o azyl przetwarzanych w Wielkiej Brytanii spadła w ostatnich latach, pozostawiając ludzi w zawieszeniu na miesiące i lata – uwięzionych i niezdolnych do pracy w ośrodkach przetwarzania lub prowizorycznych hotelach – i napędzając ludzi. nieustępliwa debata O granicach Wielkiej Brytanii.

Zaginione dzieci migrantów po raz pierwszy pojawiły się w brytyjskich mediach w sobotę, kiedy gazeta The Observer poinformowała, że ​​dziesiątki dzieci ubiegających się o azyl zostały uprowadzone przez „gangi” z hotelu prowadzonego przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Brighton w południowej Anglii.

Od tego czasu pojawiły się wezwania do pilnego dochodzenia, a opozycyjna Partia Pracy, organizacja praw człowieka Rada ds. Uchodźców i władze lokalne również wzywają do szybkiego działania.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nazwało te doniesienia fałszywymi, a w oświadczeniu dla CNN rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „Dobro dzieci znajdujących się pod naszą opieką jest absolutnym priorytetem”.

Rzecznik dodał, że mają „mocne zabezpieczenia” i „w przypadku zaginięcia dziecka lokalne władze ściśle współpracują z agencjami, w tym z policją, aby szybko je zlokalizować”.

Chociaż rząd brytyjski nie ma uprawnień do zatrzymywania małoletnich bez opieki, którzy mogą swobodnie opuszczać hotele, Jenrick bronił praktyk ochronnych brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, mówiąc, że dzieci opuszczające i wracające do hoteli są rejestrowane i monitorowane, a personel pomocniczy jest obecny. rękę, aby zabrać dzieci poza zajęcia i wycieczki towarzyskie.

„Wielu zaginionych zostaje później odnalezionych i zlokalizowanych” – powiedział Jenrick parlamentowi.

Sekretarz spraw wewnętrznych Shadow Yvette Cooper z opozycyjnej Partii Pracy obwiniła handlarzy ludźmi w swojej odpowiedzi dla Parlamentu, mówiąc, że „dzieci są dosłownie odbierane spoza budynku, znikają i nigdy ich nie można znaleźć. Handlarze zabierają je z ulicy”.

Cooper powiedział, że potrzebne są pilne i poważne działania, aby rozprawić się z gangami, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

„Wiemy od policji Greater Manchester, że ostrzegali, że zorganizowani przestępcy atakują hotele schronisk i domy dziecka. I w tym przypadku istnieje pewien wzorzec, że gangi wiedzą, gdzie przyjść po dzieci, często prawdopodobnie dlatego, że handlowały nimi w pierwsze miejsce” – dodał. on. „Istnieje siatka przestępcza. Rząd nie może ich całkowicie powstrzymać.

W poniedziałek brytyjska organizacja charytatywna Refugee Action powiedziała: „To skandal, że dzieci, które przybyły do ​​tego kraju w poszukiwaniu bezpieczeństwa, są krzywdzone. Ostateczna odpowiedzialność spoczywa na Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i jej decyzji o prowadzeniu systemu azylowego opartego nie na współczuciu, ale na wrogości “dodali.

Organizacja charytatywna UK Refugee Council napisała na Twitterze, że jest „głęboko zaniepokojona praktyką umieszczania odseparowanych dzieci w mieszkaniach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poza prawem, narażając je na krzywdę, ponieważ ponad 200 zaginęło”.

Leave a Comment