Samsung Galaxy S24 mógłby korzystać z dedykowanego procesora Snapdragon

Po raz pierwszy w historii Samsung korzysta z chipsetu Qualcomm Snapdragon we wszystkich smartfonach z serii Galaxy S (Galaxy S23) sprzedawanych na całym świecie. A ta zmiana nastąpi później lata frustracji z ich wewnętrznymi procesorami Exynos. Ale Samsung nie używa tego samego układu Snapdragon, którego używają wszyscy inni. Firma z Korei Południowej korzysta z Wyższa taktowana wersja Snapdragon 8 Gen 2 na Galaxy S23 i nie będzie to ostatni raz, kiedy to zrobi.

Słyszę, że jest SAMSUNG będzie nadal wykorzystywać specjalne wersje chipsetu Snapdragon w swoich high-endowych smartfonach. Mówi się, że chipset wewnątrz Galaxy S23 ma swoją nazwęPlatforma mobilna Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy”, a firma korzysta również z chipsetu z serii Snapdragon For Galaxy w serii Galaxy S24. Typer Yogesh Brar twierdzi że Samsung będzie nadal używał procesorów Snapdragon For Galaxy, dopóki wewnętrzne chipsety Samsunga nie będą wystarczająco dobre, aby być tak dobre, jak ich odpowiedniki Snapdragon.

Jeśli jeszcze nie wiesz, chipsety Exynos firmy Samsung (zaprojektowane przez firmę Samsung System LSI departament) nie był wystarczająco dobry w ostatnich latach. Występowali od zawsze uboższy od konkurencyjnych chipsetów Snapdragon i miał problemy z ciągłym obciążeniem i wydajnością sieci komórkowej, co skutkowało skróceniem czasu pracy na baterii. Tak więc dział smartfonów Samsunga (Samsung MX) stworzył własny zespół inżynierów do projektowania niestandardowych procesorów dla wysokiej klasy smartfonów Galaxy. Pierwszy układ w nowym urządzeniu ma zadebiutować wraz z Galaxy S25 w 2025 roku.

Dopóki ten chipset nie będzie gotowy, południowokoreańska firma może używać taktowanych wersji flagowych układów Qualcomm Snapdragon. Może to oznaczać, że nabywcy Galaxy nie będą narzekać na wydajność i żywotność baterii swoich smartfonów. A jeśli Samsung w końcu przywróci swój własny chipset, będzie musiał być lepszy niż konkurencyjny procesor Snapdragon, aby uzasadnić swoje istnienie. Qualcomm przejdzie następnie do innych producentów OEM Androida, gdy umowa z Samsungiem wygaśnie.

Jeśli jesteś podekscytowany wyposażonym w Snapdragon 8 Gen 2 Galaxy S23, możesz zarezerwuj go już dziś i otrzymaj do 100 USD kredytu w sklepie Samsung. Firma ogłosi dodatkowe rabaty w przedsprzedaży później Premiera Galaxy S23.

Leave a Comment