Samsung przedstawia czujnik aparatu Galaxy S23 Ultra 200 MP z ulepszonym ustawianiem ostrości przy słabym oświetleniu

Samsung w końcu się ujawnił ISOCELL HP2 czujnik aparatu. Ten sam czujnik będzie również używany w przyszłych Galaxy S23 Ultra smartfon. ISOCELL HP2 to trzeci czujnik 200-megapikselowy południowokoreańskiej firmy roszczenia firmy że oferuje znacznie lepszą jakość obrazu i wideo.

ISOCELL HP2 to 1/1,3-calowy czujnik z pikselami o wielkości 0,6 mikrona, dzięki czemu jest mniejszy niż ISOCELL HP1 (1/22 cala z pikselami 0,64 mikrona) tak było uruchomiony w 2021 roku. Jednak Samsung nadal twierdzi, że ISOCELL HP2 jest najbardziej zaawansowanym czujnikiem aparatu, ponieważ jest wyposażony w technologię D-VTG (Dual Vertical Transfer Gate), która zwiększa pełną pojemność każdego piksela o ponad 33%, co skutkuje lepszą reprodukcją kolorów i redukcja. w prześwietleniu. Oznacza to, że możesz pożegnać się z prześwietlonymi i rozmytymi zdjęciami w jasnych warunkach.

ISOCELL HP2 ma szybszy autofokus, lepsze kolory i lepszy HDR

Nowy przetwornik obrazu jest wyposażony w technologię biningu TetraPixel firmy Samsung, która może rejestrować obrazy 50 MP z pikselami 1,2 μm (binding cztery w jednym) lub obrazy 12,5 MP z pikselami 2,4 μm (binding 16 w jednym), w zależności od oświetlenia otoczenia. . Może również nagrywać wideo do 8K 30 kl./s w trybie 1,2 μm 50 MP z szerszym polem widzenia, co oznacza, że ​​wykorzystuje większe piksele w trybie 8K niż telefony z poprzedniej generacji serii Galaxy S.

ISOCELL HP2 oferuje szybszy i bardziej niezawodny autofokus w warunkach słabego oświetlenia dzięki Super QPD. Ta nowa technologia autofokusa wykorzystuje wszystkie 200 milionów pikseli jako czynniki ogniskujące. Cztery sąsiednie piksele czujnika są zgrupowane, aby wykrywać zarówno poziome, jak i pionowe zmiany wzoru, nawet w bardzo ciemnych warunkach. Może również wykonać 15 zdjęć w pełnej rozdzielczości 200 MP w ciągu jednej sekundy, co czyni go najszybszym czujnikiem 200 MP firmy.

Aby uzyskać lepszy HDR, Samsung wykorzystuje technologię DSG (Dual Signal Gain) w trybie 50 MP. Jest to technika, która rejestruje jednocześnie krótkie i długie ekspozycje, co oznacza, że ​​może rejestrować obrazy i filmy HDR na poziomie pikseli. Posiada również Smart ISO Pro, który pozwala telefonowi na jednoczesne przechwytywanie zdjęć 12,5 MP i wideo 4K 60 fps HDR.

JoonSeo Yim, wiceprezes zespołu biznesowego czujników Samsung Electronics, powiedział:Samsung ISOCELL HP2 wykorzystuje technologię czujnika obrazu o wysokiej rozdzielczości i know-how firmy Samsung, aby uzyskać najnowocześniejsze, epickie szczegóły. Nasze przywództwo wynika z innowacyjnych technologii pikselowych, które umożliwiają naszym czujnikom wykraczanie poza liczbę i rozmiar pikseli. Nieustannie otwieramy nowe horyzonty i wzmacniamy naszą obecność na rozwijającym się rynku czujników ultrawysokiej rozdzielczości.

ISOCELL HP2 jest już w masowej produkcji, co prawie na pewno oznacza, że ​​zobaczymy go wewnątrz Galaxy S23 Ultra. ogłoszony 1 lutego 2023 rw trakcie Galaktyka rozpakowana 2023 wydarzenie.

Leave a Comment