Sebastian Korda (nadgarstek) kończy karierę wysyłając Karen Khachanov do półfinału w Australii

MELBOURNE, Australia — Cały zestaw Karen ChaczanowĆwierćfinał Australian Open przeciwko Sebastian Korda Wtorek był tak zajęty, jak to tylko możliwe. Do czasu, gdy Chaczanow wypuścił bekhend, trafiając 17 i kradnąc remis.

Khachanov podniósł prawy palec wskazujący do ucha, powiedział tłumowi Rod Laver Arena, aby pozwolił mu usłyszeć wsparcie, a następnie machnął tym palcem w geście „Nr 1!”. Wkrótce potem, na początku drugiego seta, Korda, 22-letni Amerykanin, którego ojciec Petr był mistrzem Australii w 1998 roku, poczuł ból w prawym nadgarstku, kiedy źle wykonał zwrot forhendowy. Wezwał trenera, aby to zbadał i nagrał.

A na początku trzeciej było już po wszystkim, ponieważ Korda zamknął się, przegrywając 7-6 (5), 6-3, 3-0, co pozwoliło Khachanovowi dotrzeć do pierwszego półfinału w Melbourne Park – i drugiej prostej podróży do finałowej czwórki Wielkiego Szlema, a następnie we wrześniu zeszłego roku na US Open.

Wkrótce Khachanov przeprowadzał na boisku wywiad ze zwycięzcą, nakazując kibicom oklaskiwać kontuzjowanego przeciwnika, podczas gdy Korda szedł do szatni z czerwoną torbą na sprzęt przewieszoną przez lewe ramię i grymasem na twarzy.

„Powiedziałbym, że odkryłem siebie na nowo. Zawsze wierzyłem w siebie, ale zawsze są wzloty i upadki”, powiedział Chaczanow, 26-letni Rosjanin, zajmujący 18. miejsce w Australii. „Czasami, kiedy masz tak wspaniały wynik, pokazuje ci to, do czego jesteś zdolny, i zaczynasz wierzyć coraz bardziej”.

Nadgarstek Kordy po raz pierwszy przeszkadzał mu w turnieju tuningowym w Adelaide na początku tego miesiąca, ale powiedział, że wydawało się, że wszystko jest w porządku przez ostatnie dwa tygodnie, aż do wtorku.

„Czułem miejsce, w którym czułem się wcześniej” – powiedział Korda. „Kilka forhendów, nie mogłem nawet utrzymać rakiety. Siatka była dla mnie prawie niemożliwa. Więc było to trochę trudne”.

Chaczanow zmierzy się z numerem 3 Stefanosa Tsitsipasa grecki lub bez pestek Użyj Leheckiej Za ostatnie podanie czeskich mężczyzn. Tsitsipas i Lehecka mieli rozegrać swoje ćwierćfinały we wtorek wieczorem.

29. w rankingu Korda zdenerwował mistrza US Open 2021 i dwukrotnego wicemistrza Australian Open Daniił Miedwiediew w trzeciej rundzie, a następnie awansował z 10. miejsca Huberta Hurkacza w piątym secie czwartej rundy.

Młodszy Korda był jednym z trzech 20-letnich Amerykanów, którzy tym razem dotarli do ćwierćfinału, najwięcej w Australian Open od 2000 roku. Pozostałe dwa Bena Sheltona oraz Tommy Paulspotkają się w środę o miejsce w półfinale.

Żaden z tej trójki nigdy nie dotarł do finałowej ósemki na dużym turnieju.

„Jest wiele pozytywów. Mam na myśli o wiele więcej pozytywów niż nawet negatywów. Dzisiaj było ciężko, ale mam nadzieję, że to nic poważnego i mogę się upewnić, że nie będę miał tego w przyszłości” – powiedział Korda. odnosząc się do jego nadgarstka. – Głowa do góry i będę dalej pracował.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Leave a Comment