Sfrustrowana podróż Wild po przegranej z Hurricanes

RALEIGH, Karolina Północna — Czasami wynik hokeja jest trudny do wyjaśnienia. Czasami jest to łatwe.

W drugiej części czwartkowej nocy w PNC Arena, Dziki przekroczony Karolina Huragany 15-7 i miał szansę na remis, kiedy Frederika Andersena zestrzelić każde spojrzenie Marc-Andre Fleury nie móc.

Hurricanes strzelili trzy gole z rzędu – przy równej sile, grze w przewadze i w osłabieniu – i to wszystko, co napisał na temat serii trzech zwycięstw Wilda w przegranej 5-2.

„Oni zakopują i zdobywają punkty, a my nie, a ty przegrywasz takie mecze” – powiedział Mats Zuccarelloktóry był częścią jednostki nr 1 do gry w power play, która zrezygnowała z drugiego shortstopu Wild w sezonie i ostatecznego zwycięskiego gola. Teuvo Teravainena.

Fleury ujął to bardziej zwięźle.

„Andersen zrobił dla nich wiele świetnych przystanków, a ja nie zrobiłem ich tak dużo jak on” – powiedział Fleury. – I to nas kosztowało.

Po pierwszej tercji 0:0, Wild przetrwali w dużej mierze dzięki Fleury, pomimo trzech rzutów karnych, z którymi stanowczo się nie zgadzali, i 10-minutowego faulu. Ryana Hartmana za wyzywanie urzędników, Cyryl Kaprizow doprowadził Wilda do setnego gola w karierze, jak zgadliście, jego wspólnika w zbrodni Zuccarello.

12 z 26 bramek Kaprizova padło po przewadze, a jego 100 bramek w 180 meczach w karierze wymagało zdobycia 100 bramek w trzecim pod względem liczby meczach. Patricka Laine’a (179) i Aleks Owieczkin (167).

Ale niecałe dwie minuty później pięciu obrońców Dzikich utknęło po jednej stronie lodu, Matt Boldy przegapiłem obiad i Brenta Burnsa wykorzystał, uderzając w siatkę bez walki. Rozpoznał, że Fleury był bez kija i zamiatał backhandera między bramkami. Fleury stracił kij w zderzeniu z Hartmanem i postanowił nie brać obrońcy Jake’a Middletonakija, ponieważ bramkarze zwykle nie lubią używać kija do deskorolki.

Ale kiedy Burns trafił do siatki, Fleury powiedział, że „mylił się”.

„Zwykle nie kopią w strefie” – powiedział Fleury. „Gdy wychodzisz, łatwiej jest z kijem. Prosty strzał, nie potrzebujesz tak dużo.

Po trzech solidnych zabójstwach karnych w pierwszej tercji, Wild byli 16 sekund od zabicia nieletniego Freddy’ego Gaudreau, gdy Fleury został zauważony Brady Skei strzał. Powiedział, że nigdy nie widział krążka, dopóki nie było za późno. Następnie Boldy odwrócił jeden krążek podczas gry o władzę, a Zuccarello zrezygnował z ucieczki z więzienia, gdy Wild uciekł. Ale potem Joela Erikssona Ja nie mógł pokonać Andersena w trzeciej przerwie w meczu, Hurricanes wylecieli ze strefy, a Teravainen gwizdnął swoją czwartą bramkę, wyprzedzając Fleury’ego.

„Po trzecie, chciałbym móc przestać” – powiedział Fleury, który osiągnął wynik 5-2-1 ze średnią 2,22 gola i obroną 0,929 w poprzednich ośmiu meczach. „To był dobry strzał, ale nadal chcę go obronić i utrzymać nas w grze”.

W zeszłym sezonie Metsik i Pantery z Florydy liderem ligi z dziewięcioma wielobramkowymi zwycięstwami. Dziwnie, w tym sezonie są to jedyne dwie drużyny NHL bez powrotu do wielu bramek w sezonie z ponad 80.

Było więc poczucie, że Wild będzie miał trudności z odrobieniem dwubramkowego deficytu.

Cóż, na początku trzeciego, Jalen Chatfield zdobył 4:1 po jednym trafieniu. Trener Dean Evason zakwestionował to Marcin Necas — przerwał Fleury. NHL Situation Room nie zgodził się z tym, chociaż Fleury nadal czuł po meczu, że Necas wyjął swój kij i bloker z gry.

Fleury powiedział, że sędziowie powiedzieli mu, że liga czuła, że ​​jego kij był nieco poza niebieskim zagięciem, a Necas nie zrobił tego celowo, „czego nie do końca rozumiem”.

The Canes dostali power play po faulu, a potem krótkie pięć na trzy Brandona Duhaime’a nałożono wątpliwą surową karę. Necas zakończył trzypunktową noc golem w grze w przewadze.

Boldy, który miał ostatnią serię trudnych meczów, przerwał serię 11 trafień swoim pierwszym trafieniem od 21 grudnia, ale Wild nie mógł ponownie pokonać Andersena pomimo pięciominutowej przerwy w grze i niewłaściwego zachowania. Andriej Swecznikow Duhaime’a o kontrolę krzyżową z tyłu głowy. Andersen obronił siedem rzutów karnych podczas pięciominutowej gry w przewadze.

Nie mogąc dokończyć, z powodu nocnej kłótni z sędziami Markiem Joannette i Frederickiem L’Ecuyerem, Wild nazwał to przygnębiającą porażką.

„Są okoliczności, na które nie mieliśmy wpływu, ale są rzeczy, o których możemy uświadomić grupie, że nie mogą się zdarzyć, abyśmy mogli dać sobie szansę na wygranie meczów hokejowych” – powiedział Evason. „Możesz mówić, co chcesz o frustracji i innych rzeczach, ale nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby pomóc sobie wygrać ten mecz hokejowy, a oni to zrobili”.

Po meczu Wild polecieli do Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie od lutego 2020 roku będą gospodarzami swojej pierwszej podróży. Ojcowie, bracia, kuzyni i mentorzy dołączają do drużyny na mecze przeciwko Panterom i Panterom. Błyskawica w zatoce Tampasiadaj na spotkaniach zespołu, zorganizuj przyjęcie powitalne na plaży w piątkowy wieczór, a niedzielę spędź na grze w golfa, wędkowaniu dalekomorskim lub w Gulfstream Park przed kolacją zespołową.

W poniedziałek grupa poleci z Fort Lauderdale do Tampy, a po przylocie będzie trenować. Po treningu będą mieli pełne zdjęcie grupowe. We wtorek goście odwiedzą firmę JC Newman Cigar Company w Ybor City, podczas gdy zawodnicy, trenerzy i personel będą kontynuować rutynowe czynności przedmeczowe.

Goście otrzymają niestandardowe koszulki Wild, plakat koncertowy Wild tour w stylu retro oraz ręcznie robioną szklaną podstawkę na cygaro Wild 2023 tour.

„Kiedy tam dotrzemy i usuniemy tę stratę z drogi, dobrze jest spędzić czas z moim bratem i wszystkimi rodzinami” – powiedział Zuccarello. „To dla nas dobry sposób na pokazanie naszym rodzinom i wszystkim części naszego świata”.

Sukienki Alexa Goligoskiego podrapał Matt Dumba

Z obrońcą Mat Głupi porysowany po raz pierwszy od 2016 r pomimo handlu, który może paść na szczupaka, Aleks Goligoski wszedł do składu po tym, jak został zdrapany 26 razy w tym sezonie i 14 z poprzednich 17 meczów.

Goligoski odpowiedział na pytanie, jak radzi sobie z ostatnimi nieobecnościami Atletyczny: „Tak, OK, powiedziałbym. Mam na myśli, że chcę grać i to jest bardzo frustrujące, kiedy nie grasz. Jednocześnie zespół ma się dobrze, więc chcę, aby to trwało. Ale chciałbym grać trochę bardziej regularnie.

Agent Goligoskiego, Ben Hankinson, wkrótce skontaktuje się z dyrektorem generalnym Billem Guerinem, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Goligoski powiedział, że odbył przypadkowe rozmowy z Guerinem, podczas których GM mówi mu, żeby „trzymał się tego, nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć, głowa do góry”.

„Ale to trudne”, powiedział Goligoski, który ma jeszcze jeden rok kontraktu z 2 milionami dolarów i prawie na pewno zrezygnowałby z godziny policyjnej, gdyby nadal drapał się co noc w Minnesocie. “Chcę tylko grać.”

Problem polega na tym, że 37-letni Goligoski wciąż może grać, a Guerin prawdopodobnie nie chce go przenosić, zwłaszcza z Dumba na bloku handlowym. Jeśli Wild wymienią Dumbę i nie odzyskają od razu obrońcy, mogą czekać z Goligoskim, aż Guerin go zdobędzie. Poza tym w NHL wydaje się, że w chwili, gdy zmieniasz obrońców, popełniane są dwa lub trzy faule. A za Goligoskim na wykresie głębi są mniejsi ligowcy Andrej Sustr i Dakota Mermis.

Max Pacioretty mógł ponownie kontuzjować ścięgno Achillesa

Maks Paciorettyktóry zadebiutował w Hurricanes 5 stycznia po zerwaniu prawego ścięgna Achillesa podczas sierpniowego treningu poza lodem, może uszkodzić to samo ścięgno Achillesa w 19 sekund.

Pacioretty, który strzelił trzy gole w czterech meczach, zanim opuścił dwa poprzednie mecze z powodu kontuzji dolnej części ciała, rzucił krążek za linię bramkową i uderzył w hamulce, aby wykonać podanie. Setha Jarvisa kiedy jego noga zdawała się odmawiać posłuszeństwa. Upadł z bólu na lód, złapał się za nogę i trzeba było mu pomóc zejść z lodu i zjechać tunelem bez obciążania nogi.

„To nie wygląda dobrze” – powiedział trener Hurricanes, Rod Brind’Amour. – To znaczy, nie wiemy. Ale to nie wygląda dobrze.

Brind’Amour powiedział, że 34-letni Pacioretty przejdzie w piątek rezonans magnetyczny.

„Mam nadzieję, że nie jest tak źle, jak myślimy, ale nie jestem teraz zbyt optymistyczny” – powiedział Brind’Amour. „Trudno być teraz zbyt szczęśliwym z powodu wygranej, kiedy wiesz, co prawdopodobnie się tutaj wydarzy”.

na liście płac, Vegas wymienił zwycięzcę Masterton Trophy z 2012 roku i olimpijczyka z USA z 2014 roku na Hurricanes w celu rozważenia w przyszłości. Pacioretty ma 326 bramek i 645 punktów w 855 meczach w karierze.

(Zdjęcie Brenta Burnsa zdobywającego punkty w programie Marc-Andre Fleury: James Guillory/USA Today)

Leave a Comment