Śmierć Android TV jest bliska; niech żyje Google TV

Google uruchomił Android TV w 2014 roku, ale minęło kilka lat, zanim platforma stała się poważnym graczem. Teraz „Android TV” jest dostępny, gdy Google TV przejmuje kontrolę.

Od prawie dekady Android TV jest prezentowany na telewizorach i streamerach takich marek jak TCL, Sony, Hisense, Nvidia i wielu innych. Od 2020 r Android TV znalazł się na siedmiu z 10 najlepszych miejsc globalne marki telewizyjne i od tego momentu sprawy poszły w górę.

Ale później w tym samym roku Google wzmocnił platformę. Debiut Google TV Chromecast z Google TV klucz sprzętowy do przesyłania strumieniowego oparty jest na tej samej platformie, która leży u podstaw systemu operacyjnego Android TV, który doprowadził do tego, że obaj żyli obok siebie. Google TV, sztandarowe rozwiązanie konsumenckie, które Google wykorzystało we wszystkich dziedzinach, oraz Android TV, rozwiązanie, które powstawało latami i teraz ma zróżnicowaną przyszłość. Do dziś łatwo jest pomylić Android TV z Google TV, ponieważ wiele miejsc sprzedaje je obok siebie bez jasnego wyjaśnienia, czym się różnią.

Początkowo Google powiedział, że to okres przejściowy trwałby tylko dwa lata. Google TV rozpocznie ekspansję na producentów telewizorów w 2021 roku, a celem będzie bycie jedynym doświadczeniem konsumenckim w 2022 roku. Cel ten został osiągnięty, ponieważ niektórzy producenci nadal korzystali z Android TV, ale nastąpiła wyraźna zmiana w zakresie pozostałych ograniczeń.

Po pierwsze, prawie wszyscy główni partnerzy Google Smart TV przeszli na Google TV. Sony było pierwszerazem TCL dołączy później w 2021 rokuoraz Hisense w 2022 roku. W Stanach Zjednoczonych zmiana była bardzo widoczna, podobnie jak teraz wiele innych telewizorów Google wymieniony na stronie Best Buy jako Telewizory z Androidem, które w tym momencie składają się głównie ze starszych pokoleń. A niektóre zatrzymania np Philipsarównież wykonał ruch.

To samo dzieje się powoli z innymi czynnikami kształtującymi.

Projektory oparte na systemie Android TV stały się stosunkowo powszechne w ostatnich latach i Na targach CES 2023 Leica zaprezentowała pierwszy projektor dostarczany z Google TV. Chociaż wciąż pojawiają się nowe modele bez Google TV, w tym XGIMI Mogo Pro 2, wydaje się, że tam również zaczęło się przejście.

Telewizor laserowy Leica Cine 1
Leica Cine 1 to pierwszy projektor z Google TV

A jeśli chodzi o urządzenia do przesyłania strumieniowego i klucze sprzętowe, widzimy, że Google TV również staje się nieco bardziej widoczny. w T-mobile Centrum TVsion jest dostarczany z Google TV, a Mecool wypuścił także więcej modeli Google TV KD3 na drążku do przesyłania strumieniowego oraz Pudełko KM7 Plusktóry wystartował właśnie w tym miesiącu. Pole, Skywortha inne marki również przyjęły platformę.

Mecool KD3 był jednym z pierwszych kijów strumieniowych Google TV

Nie oznacza to, że interfejs Android TV jest całkowicie martwy. Doświadczenie jest kontynuowane za pośrednictwem urządzeń dla operatorów płatnej telewizji, a także w niektórych innych światach. Od początku 2023 roku Android TV był wypuszczany kilka razy Afryka, Chinyoraz Tajwan. Co łączy te trzy regiony? Telewizja Google nie jest oficjalnie dostępny jeszcze w żadnym z nich.

W tym momencie jednak napisy są bardzo widoczne na ścianie. „Android TV” jest w drodze, a Google TV przejmuje.

Więcej w Google TV:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, które generują dochód. Jeszcze.


Aby uzyskać więcej wiadomości, sprawdź 9to5Google na YouTube:

Leave a Comment