Sprawa oddawania moczu Air India: AICCA żąda anulowania listy załogi lotniczej | Najnowsze wieści z Indii

All India Cabin Crew Association (AICCA) linii lotniczej zażądało w poniedziałek usunięcia załogi, która pilotowała lot Air India Nowy Jork-Delhi, podczas którego pasażer płci męskiej rzekomo oddał mocz w listopadzie ubiegłego roku. na pasażerkę

„AICCA zapoznała się z komunikatem prasowym wydanym przez DGCA w sprawie Al-102 (26/11/22) i odnotowała z głębokim żalem, że kapitan otrzymał niezwykle surową karę. AICCA zauważa, że ​​wszyscy członkowie załogi i piloci działali rozsądnie, zgodnie z prawem i w interesie bezpieczeństwa, ochrony i dobrego samopoczucia wszystkich pasażerów i członków załogi lotu” – czytamy w oświadczeniu.

„… fakty dotyczące sprawy są nadal badane przez policję w Delhi, sądy w Delhi i DGCA i nie chcielibyśmy wydawać w ich sprawie wyroku” – powiedziało stowarzyszenie.

Przeczytaj także: Lot Scoot Airlines, który zostawił ulotki w Amritsar, odpowie po zawiadomieniu DGCA

Na początku tego miesiąca linie Air India wystosowały zawiadomienie do kapitana samolotu i czterech członków załogi i usunęły ich z listy w oczekiwaniu na dochodzenie w sprawie rzekomego incydentu z oddawaniem moczu.

Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA) wydała również nakaz nałożenia grzywny na linię lotniczą i całą jej załogę.f Rs. 30 lakh dla Air India i Rs. 3 lakh grzywny dyrektorowi linii lotniczej ds. usług pokładowych za nieodpowiednie i przedwczesne działanie. Zawiesił również licencję pilota samolotu na trzy miesiące, ponieważ nie wypełniał swoich obowiązków zgodnie z przepisami.

W związku z tym AICCA zażądała przywrócenia danej załogi do pracy.

„Stowarzyszenie kieruje się w tej sprawie swoimi radcami prawnymi. Żądamy, aby nasza wycofana załoga została przywrócona do lotów teraz, gdy zamówienia zostały zrealizowane” – napisano.

„Naszą uwagę zwracają również raporty i wyciągi z prasy Komisji ds. Skarg Wewnętrznych (ICC), które są niewiarygodne i błędne. Samolot Air India 777-300 ER nie ma miejsca 9B, a nasza (15) załoga i (4) piloci również nie stawili się osobiście przed komisją ICC, aby ich odrzucić” – twierdzi stowarzyszenie.

„…raport, również z szacunkiem przedłożony DGCA, wydaje się być oparty na błędnych faktach i błędnych założeniach, a zatem jest nieważny” – przekonywał.

Przeczytaj także: E-maile pokazują, że najwyższe kierownictwo Air India było świadome godzin incydentu przed lotem

HT jako pierwszy poinformował, że załoga poinformowała najwyższe kierownictwo linii lotniczej o incydencie po wylądowaniu.

„Domniemane incydenty 2022 AI-102 z 26 listopada 2022 r. przyciągnęły bezprecedensową uwagę światowych mediów w ciągu ostatnich 15 dni i byliśmy świadkami bezprecedensowego procesu medialnego naszego zespołu i linii lotniczej. Należy zauważyć, że nasz zespół dostarczył szczegółowe raporty o tym, co wydarzyło się podczas lądowania, osobom zaangażowanym i działały zgodnie z instrukcjami” – poinformowało stowarzyszenie.

Stowarzyszenie napisało również w poniedziałek do najwyższego kierownictwa linii lotniczej, w tym prezesa i dyrektora zarządzającego Air India (CMD) Campbella Wilsona, domagając się przywrócenia personelu pokładowego do swoich obowiązków lotniczych, podają źródła.

Leave a Comment