Sprawca delikatesów z New Jersey, Peter Coker, aresztowany w Tajlandii

Twoje rodzinne miasto Deli w Paulsboro, NJ

Google Earth

Uciekinier w obliczu federalnego przestępcy opłaty za manipulację zapasami W Stanach Zjednoczonych władze w tajlandzkim kurorcie dokonały aresztowania w związku z małymi delikatesami w New Jersey, których spółka-matka była kiedyś wyceniana na 100 milionów dolarów.

Jednym z nich jest Peter Coker Jr., który ostatnio mieszkał w Hong Kongu zarzuty usłyszały trzy osoby w przypadku właściciela delikatesów, Międzynarodowe miasto rodzinnei powiązaną spółką fasadowąE-odpady.

Jego ojciec, Peter Coker Senior, lat 83, i trzeci oskarżony, 63-letni James Patten, byli aresztowany w Karolinie Północnej we wrześniu i od tego czasu występuje Federalny Sąd New Jersey. Starszy Coker i Patten pojawili się we wtorek za pośrednictwem Zoom na rozprawie w sądzie Camden.

Cała trójka jest oskarżona o oszukańcze zawyżanie wartości spółek notowanych na giełdzie, które były sprzedawane jako kandydaci. fuzji z firmami prywatnymi.

Bangkok Post poinformował, że 54-letni Coker Jr. został aresztowany 11 stycznia w pokoju hotelowym w dzielnicy Thalang w prowincji Phuket w Tajlandii.

Według gazety Coker Jr. został aresztowany na podstawie tzw. czerwono-czarnych raportów Interpolu, Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej. Lokalna tajlandzka policja, współpracująca z FBI, aresztowała Cokera po tym, jak ścigała go do hotelu, donosi The Post.

„Mogę potwierdzić, że tak się stało” – powiedział Matt Reilly, rzecznik biura prokuratora USA w New Jersey, w e-mailu do CNBC.

Coker Jr. był prezesem Hometown International, którego jedynym aktywem przez wiele lat był Your Hometown Deli w Paulsboro, New Jersey. Jego ojciec był głównym udziałowcem firmy, której kapitalizacja giełdowa w 2021 roku wyniosła 100 milionów dolarów, mimo że całkowity roczny przychód delikatesów wynosił mniej niż 40 000 dolarów.

Prokuratorzy stwierdzili, że Cokers i Patten „sztucznie zawyżyli” wartość akcji Hometown International i E-Waste odpowiednio o 939% i 19 900% poprzez manipulację akcjami.

To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź ponownie dostępność aktualizacji.

Leave a Comment