Stacja Kioto to złe miejsce na śnieżycę, pokazują filmy

Fajny projekt budynku nie jest najlepszy na zimną pogodę.

Jest wiele fajnych rzeczy do zobaczenia Kiotoi zaczyna się, gdy tylko wysiądziesz z pociągu. Dworzec Kioto to stylowy i nowoczesny budynek z szeroką gamą restauracji i sklepów z pamiątkami, które można znaleźć w głównych węzłach kolejowych w Japonii. Ale to, co czyni go szczególnie miłym, to fakt gigantyczny centralny plac, który przepuszcza świeże powietrze i naturalne światło słoneczne, co sprawia, że ​​czujesz się tak, jakbyś był jednocześnie na stacji i poza nią.

Niestety, okazuje się, że unikalny projekt architektoniczny stacji Kioto nie do końca pasuje do zamieci.

▼ Jest wewnątrz stacja.

W Japonii jest teraz zimno, a we wtorek około 15:30 w Kioto zaczął padać śnieg. Ustąpiło później po południu, ale wróciło wieczorem, a warunki pogarszały się wraz z upływem nocy.

„Na stacji Kioto pada śnieg”.

Ilość śniegu, która spadła na miasto, nie była jedynym szokującym zjawiskiem pogodowym. Gwałtowne wiatry wiały przez dawną stolicę Japonii, a czasami śnieg nie tyle padał, ile wiał na boki, dopóki nie zderzył się ze nieruchomym obiektem.

▼ Oddział stacji Mister Donut ma niechlujny wygląd, nawet gdy służył te wspaniałe nowe pączki współpracy Toshi Yoroizuka.

Czasami, gdy burza ucichła, a opady śniegu zmiękły, wyglądało to dość malowniczo, zakładając, że oglądasz tę scenę z miejsca, w którym jest ci ciepło, najlepiej z ciepłej filiżanki gorącej zielonej herbaty lub kubka kakao. ręce.

Ale choć surrealistyczne musiało być radzenie sobie z pogodą wewnątrz stacji, było to o wiele lepsze niż stawienie czoła pełnej sile żywiołów całkowicie na zewnątrz budynku.

W obronie projektantów stacji, tak intensywne burze śnieżne są rzadkością w Kioto, więc zrozumiałe jest, że nie były one priorytetem podczas planowania budowy. Założymy się jednak, że wielu pasażerów pociągów będzie zadowolonych, że w Kioto na nadchodzący tydzień przewiduje się tylko jeden dzień lekkiego, rozproszonego śniegu.

Źródło: Szymbun z Kioto poprzez Jina
Górne zdjęcie ©SoraNews24
● Chcesz otrzymywać informacje o najnowszych artykułach SoraNews24, gdy tylko zostaną opublikowane? Śledź nas na facebooku oraz Świergot!

Leave a Comment