Statek towarowy Jin Tian wywrócił się u wybrzeży Japonii z 22 osobami na pokładzie


Tokio
CNN

Dziewięciu członków załogi zaginęło po wywróceniu się statku towarowego japońskie Prefektura Nagasaki w środę, poinformowała japońska straż przybrzeżna w rozmowie z CNN.

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​we wtorek otrzymała sygnał o niebezpieczeństwie ze statku Jin Tian pływającego pod banderą Hongkongu, który pływał po Morzu Wschodniochińskim 110 kilometrów (68 mil) na zachód od wysp Danjo z 22-osobową załogą.

Uważa się, że załoga – 14 Chińczyków i ośmiu obywateli Mjanmy – została umieszczona w łodziach ratunkowych, zanim wzburzone morze wpłynęło na ich ratunek, powiedziała japońska straż przybrzeżna.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​do tej pory uratowano 13 członków załogi – pięciu przez statki handlowe przepływające w pobliżu, dwóch przez helikoptery Japońskich Sił Obrony Powietrznej i sześciu przez południowokoreańską policję morską.

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​Jin Tian miał przybyć do południowokoreańskiego portu Incheon w środę. Według serwisu śledzącego statek opuścił Port Klang w Malezji na początku grudnia Ruch morski.

Leave a Comment