Steve Kerr o Warriors odpoczywających czterech starterów przeciwko Cavaliers: „To brutalna część biznesu”

Po meczu z Boston Celtics W ogólnokrajowej telewizji w czwartek wieczorem żołnierze złotego Stanu odpoczął cztery przystawki jeden po drugim drugiej nocy kawalerowie w piątek w Cleveland. Oznacza to, że fani NBA w Cleveland nie będą mogli osobiście zobaczyć gwiazd rozrywki, takich jak Stephen Curry, Klay Thompson i Draymond Green, grających osobiście w tym sezonie, ponieważ Warriors grają w Cleveland tylko raz w roku.

Oznacza to również, że fani, którzy kupili bilety z wyprzedzeniem, niekoniecznie widzieli produkt, za który zapłacili. Trener Warriors, Steve Kerr, sympatyzuje z tymi fanami i uważa, że ​​ma solidne rozwiązanie dla ligi – skrócenie harmonogramu sezonu regularnego o 10 meczów, z 82 do 72 meczów.

„Czuję się okropnie z powodu fanów, którzy kupują bilety oczekując, że ktoś zagra, ale nie widzą, jak ta osoba gra. To okrutna część biznesu. Dlatego zamierzam nadal opowiadać się za sezonem obejmującym 72 mecze, – powiedział Kerr przed piątkowym meczem. „Wiem, że oznacza to mniejsze dochody, ale myślę, że w pewnym momencie wszyscy zaangażowani – liga, zawodnicy, trenerzy, front office – muszą być tego świadomi. Bądźmy naprawdę mądrzy. Zaopiekujmy się tymi facetami i grajmy mniej gier, a ogólna jakość gry będzie lepsza, a jeśli tak, przychody i tak wzrosną”.

Odpoczynek gwiazdorów był gorącym tematem w NBA w ostatnich latach, a w tym sezonie osiągnął szczyt, ponieważ zespołom wydaje się, że ciągle brakuje kluczowych współpracowników. Ale Kerr powiedział, że dane pokazują, że odpoczywający gracze, zwłaszcza w drugą noc pojedynku jeden po drugim, to bezpieczna gra, więc Warriors nadal będą ostrożni, nawet jeśli oznacza to rozczarowanie. kilku fanów w drodze.

„Wiem, że to zbyt duży temat. Mamy o wiele więcej danych, o wiele większą świadomość wrażliwości graczy” – powiedział Kerr. „Udowodniono, że kiedy facet zostaje uderzony, gracze są znacznie bardziej narażeni na kontuzje i przegapiają więcej meczów, i dlatego widać to w całej lidze. Wszyscy są ostrożni, gdy facet zostaje trafiony. Po prostu grasz w długą grę (…) Będziemy grać bezpiecznie przez cały rok, dopóki chłopcy nie będą poobijani i narażeni na kontuzje”.

Pełne komentarze Kerra na ten temat można zobaczyć poniżej:

NBA niedawno wprowadziła zmiany w harmonogramie, aby zmniejszyć liczbę jazd jeden po drugim i całkowitą liczbę wyjazdów, ale wyraźnie jest jeszcze wiele do zrobienia w tej dziedzinie. Być może oznacza to ograniczenie liczby meczów, jak sugerował Kerr, a może wydłużenie sezonu, aby rozegrać trochę więcej meczów. Coś zdecydowanie trzeba zrobić, ponieważ w tej chwili wydaje się, że dwie drużyny grające ze sobą w pełnych składach są bardziej anomalią niż normą i tak nie powinno być.

Leave a Comment