Szefowie vs. Jaguary: czas, telewizja, transmisja strumieniowa, kluczowe gry, prognozy dotyczące play-offów dywizji NFL

Pierwszy mecz rundy play-off NFL w dywizji trafia do pierwszego rozstawionego w AFC, Szefowie Kansas Cityprzeciwko nasieniu nr 4 Jaguary z Jacksonville.

Dzięki zachwycającemu zwycięstwu nad braćmi z AFC West z Kansas City, Jags z pewnością będą zdenerwowani podczas podróży na Środkowy Zachód. Tymczasem Chiefs mają nadzieję, że zapewnią sobie miejsce w piątym z rzędu meczu o mistrzostwo AFC. Dotarli co najmniej tak daleko każdego roku ery Andy’ego Reida-Patricka Mahomesa i jest mało prawdopodobne, że chcą teraz zakończyć tę passę.

Która z tych drużyn awansuje więc do następnej rundy? Cieszymy się, że pytasz. Zanim podzielimy pojedynki, oto jak możesz obejrzeć mecz.

Jak oglądać

Data: sobota, 21 stycznia | Czas: 16:30 czasu wschodniego
Lokalizacja: GEHA Field na Arrowhead Stadium (Kansas City, Missouri)
TELEWIZOR: NBC | Strumień: fuboTV (Wypróbuj za darmo)
Zegarek: Aplikacja CBS Sports
Współczynniki: Chiefs -8,5, O/U 53 (dzięki uprzejmości Caesars Sportsbook)

Kiedy Jaguary mają piłkę

Naśladowanie otwarcia A Tale of Two Cities we wstępie do rzeczy jest wyjątkowo niechlujne, ale do diabła, jeśli w zeszłym tygodniu nie była najgorsza połowa Trevora Lawrence’a, po której nastąpiła jego najlepsza połowa. Przeciwko przed przerwą Ładowarki z Los Angeles, Lawrence miał zaledwie 10 z 24 na 77 jardów, jedno przyłożenie i niesamowite CZTERY przechwyty. Po przerwie był 18 z 23 na 211 jardów i trzy przyłożenia bez picków.

Oczywiście, mecz raz na pół z Kansas City absolutnie nie może się odbyć, jeśli Jaguary chcą pozostać w grze. Chiefs nie są szarżami i nie pozwolą przeciwnikowi przetrwać takiego występu. A Jags mogą naprawdę potrzebować Lawrence’a, aby grał na poziomie, który grał w drugiej połowie przez całą grę, aby nadążyć za wybuchową ofensywą Kansas City. Oznacza to, że będzie musiał również przewyższyć wyniki, które pokazał, gdy te drużyny spotkały się w 10. tygodniu, kiedy wykonał 29 z 40 podań na zaledwie 259 jardów (6,5 na próbę) i dwa przyłożenia. To była solidna gra, ale niewystarczająca, aby nadążyć za tym, co Patrick Mahomes robił po drugiej stronie piłki.

Jeśli Lawrence ma uzyskać od niego takie wyniki, jakich potrzebują Jaguary, prawdopodobnie będą to rzuty na środek pola. Kansas City zajęło 29. miejsce w DVOA Football Outsiders w porównaniu z tymi rzutami, podczas gdy Lawrence zdobył 35 z 48 na 392 jardy, pięć przyłożeń i jedno podanie, według Tru Media. W tych meczach zajął szóste miejsce w lidze pod względem oczekiwanych dodatkowych punktów (EPA).

Rzucenie przez środek prawdopodobnie będzie oznaczać spotkanie z automatem Christianem Kirkiem (76% snapów, według Pro Football Focus) vs. L’Jarius Sneed vs. tight end Evan Engram Z obrońcami i ochroniarzami z Kansas City. Na obwodzie Zay Jones i Marvin Jones zobaczą relacje debiutantów Trenta McDuffie i Jaylena Watsona i są nieco łatwiejsi do rzucenia niż Sneed, ale Lawrence robił wszystko, co w jego mocy, aby rozerwać go na środku – zwłaszcza kiedy mógł. pchnij piłkę w dół, robiąc to.

Rzut piłki w dół pola zajmuje trochę czasu, a linia ofensywna Jacksonville będzie miała pełne ręce roboty przed Kansas City – zwłaszcza Chris Jones. Supermocą Lawrence’a jest jego umiejętność unikania worków, ale jest to trudniejsze, gdy nacisk rośnie na środku i bezpośrednio na ramieniu. W tym miejscu do gry wkracza Jones, a jeśli Jags nie powstrzymają go przed wpadnięciem do kieszeni, może to być długi dzień dla ich ofensywy. Ponieważ Jones dominuje w grze, Lawrence może również potrzebować meldować się częściej, niż mu się podoba (Travis Etienne rzadko był celem w ostatnich tygodniach).

Jags mogą ulec pokusie, by spróbować grać konserwatywnie w grze, w której są słabsi, ale muszą zrobić coś przeciwnego. Kansas City będzie punktować; Przełożenie gry na prawe ramię Lawrence’a zamiast polegania na Etienne i linii ofensywnej w celu kontrolowania piłki przez cały mecz to najlepsza szansa Jacksonville na wywołanie zdenerwowania.

Kiedy Chiefs mają piłkę

Kiedy te dwie drużyny grały kilka tygodni temu, Patrick Mahomes podpalił Jaguary 26 z 35 podań na 331 jardów, cztery przyłożenia i jedno przechwycenie. Dodał siedem szybkich prób na 39 jardów, nie biorąc żadnych worków. Zrobił to pomimo utraty JuJu Smith-Schuster z powodu wstrząsu mózgu i Andrew Wyliego z powodu kontuzji łokcia w pierwszej połowie.

To ma sens, że był w stanie rozświetlić Jaguary, biorąc pod uwagę względną słabość obrony Jacksonville.

Na przykład, Jags zajęli 32. miejsce w DVOA Football Outsiders w tym sezonie przeciwko wąskim końcówkom, a Mahomes miał 6 z 7 na 81 jardów i przyłożenie do Travisa Kelce, a także 3 z 3 na 26 jardów i wynik. Dla Noaha Graya i Jody Fortson. Żadna drużyna w lidze nie widziała, aby jej przeciwnicy rzucali więcej podań do biegaczy (Tru Media), a Mahomes połączył się z Jerickiem McKinnonem 6 z 8 podań na 56 jardów. Tylko dwie drużyny pozwoliły graczom, którzy ustawili się w slocie na więcej jardów, niż Jaguary, a Mahomes zdobył 10 z 13 na 153 jardy i dwa punkty w meczu, mimo że Smith-Schuster wyszedł wcześniej.

Cóż, oto jesteśmy kilka miesięcy później, a Kelce nadal jest Kelce, McKinnon jest jeszcze bardziej zakorzeniony na czele ofensywy Kansas City, Smith-Schuster powrócił, a Jaguary nadal mają te same względne słabości w ataku. ochrona przejścia. Innymi słowy, to niezły pojedynek dla Mahomesa. Miejsca, w które lubi chodzić z piłką, to te same miejsca, które jaguary zwykle pozostawiają otwarte, i widzieliśmy już, jak rozdziela je dokładnie tymi rodzajami rzutów.

Postawienie na powtórkę oznacza postawienie na to, że obrona Jacksonville nagle odbiega od swojego charakteru przeciwko najlepszemu rozgrywającemu ligi lub że obrona nie pasuje do charakteru, jeśli obrona nie jest tak dobrze przygotowana. swoją podstawową bronią.

Dodajmy do tego fakt, że Jaguary zajęły również 29. miejsce w NFL w pośpiesznej obronie DVOA w tym sezonie i że Chiefs prawdopodobnie mają przewagę w okopach, a szanse na niepowodzenie ofensywy Chiefs w tym meczu zaczynają wyglądać dość szczupło. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy widzieliśmy McKinnona jako biegacza zarówno w poprzednim sezonie posezonowym (34 złapania na 150 jardów), jak i w meczach, w których zdobył znaczące prowadzenie w tym roku (miał 8:53, 8:51 i 10:52 jedyne trzy mecze, w których miał 8 lub więcej prowadzących).

Polecana gra | Szefowie Kansas City kontra Jaguary z Jacksonville

Prognoza: Chiefs 31, Jaguary 20

Leave a Comment