Sztuczna inteligencja kontaktu wzrokowego Nvidii jest jak dotąd najbardziej przerażającą innowacją

Nvidia wydała swoje najstraszniejsze oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji. Nowa funkcja kamery dodana w ostatniej aktualizacji aplikacji Nvidia Broadcast sprawia, że ​​transmisja na żywo wygląda tak, jakby ktoś zawsze patrzył w kamerę, nawet jeśli tak nie jest. To niepokojąca funkcja, która kazała mi krzyczeć i krzyczeć, kiedy pierwszy raz zobaczyłem ją na żywo.

Funkcja, znana jako Eye Contact, zadebiutowała pod tą nazwą na początku tego miesiąca część łatki Nvidia Broadcast 1.4, oprogramowanie, które ulepsza wideo do transmisji na żywo i wideokonferencji. Nvidia powiedziała w poście na blogu, że Eye Contact jest przeznaczony dla twórców, którzy chcą utrzymywać kontakt wzrokowy z kamerą przez cały czas, nawet gdy na przykład patrzą na notatki lub skrypty poza ekranem. Teraz, gdy jest dostępny od kilku tygodni, mamy lepsze pojęcie o tym, co może zrobić.

W jednym ciekawym demo funkcji opublikowane na Twitterzezobaczycie sceny z Park Jurajski edytowane z kontaktem wzrokowym, więc aktorzy zawsze (głównie) patrzą w kamerę. To dziwne i denerwujące! Prawdopodobnie nawet jeśli nigdy wcześniej nie widziałeś filmu! To tak, jakby osoba była tak zaniepokojona tym, czy jest, czy nie powinnam zrobić to w taki sposób, że nie przestali myśleć powinnam

Nawiązałem rozmowę wideo z kolegą z Polygon, aby osobiście zobaczyć kontakt wzrokowy w akcji. Czułem się dziwnie, mimo że przez cały czas patrzyłem tylko na mojego współpracownika. Myślę, że po części dlatego, że całkowicie nieprzerwany kontakt wzrokowy nie wydaje się naturalny ani normalny, gdy prowadzisz swobodną rozmowę. Ponadto oprogramowanie nie jest doskonałe – Nvidia twierdzi, że jest w fazie beta – więc w pewnych momentach odwracał głowę i patrzył w bok, a potem patrzył prosto w kamerę; wyglądał jak postać z horroru.

Funkcja kontaktu wzrokowego to kolejny przykład tego, jak sztuczna inteligencja staje się łatwa w użyciu dla codziennych konsumentów. ChatGPT, którego można używać do różnych rzeczy aplikacji, takich jak pisanie esejów, stał się z dnia na dzień sensacją ze względu na swój naturalny język. Używane jest inne oprogramowanie, takie jak DALL-E, Midjourney i Free AI Art Generator tworzyć memy i odtworzyć wygląd filmy niektórych reżyserów.

Jeśli i Ty chciałbyś skorzystać z tej czarnej magii sztucznej inteligencji, wystarczy, że pobierzesz Nvidia Broadcast — chociaż Twój komputer do działania potrzebuje określonego sprzętu, w tym karty graficznej Nvidia GeForce RTX; możesz oglądać pełne wymagania systemowe tutaj.

Leave a Comment