Tak Samsung nazywa dedykowany chip Snapdragon 8 Gen 2 Galaxy S23

Qualcomm wprowadził na rynek procesor Snapdragon 8 Gen 2 kilka miesięcy temu, ale Samsunga nie było nigdzie na oficjalnej liście partnerów firmy. Kilka dni później okazało się, że Samsung użyłby specjalnej wersji Snapdragon 8 Gen 2 w ofercie Galaxy S23 i wydaje się, że to prawda.

The Twierdzą ludzie z 9To5Google widziałem dokument, który wspomina Galaktyka S23 chipset jako platforma mobilna Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy. Według obecnie dostępnych informacji, będzie miał wersję Snapdragon 8 Gen 2 nieco wyższe częstotliwości taktowania dla głównego rdzenia procesora i karty graficznej, co teoretycznie powinno zapewniać wyższą wydajność. Ale tylko czas pokaże, jak dobry jest chipset.

W raporcie omówiono również możliwość produkcji chipów odlewnia Samsunga proces 4 nm, nie TSMC technologia 4nm. Jest to jednak oparte na plotce z przeszłości, w którą już nie wierzymy. Nie spodziewamy się żadnych zmian producenta chipsetu w porównaniu do zwykłego Snapdragona 8 Gen 2.

Przez ponad dekadę Samsung dostarczał telefony z serii Galaxy S i Galaxy Note w dwóch wersjach: Snapdragon (dla Chin i USA) oraz Exynos (dla reszty świata). W tym roku jednak Samsung uruchomić tylko jedną wersję Galaxy S23Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra, a wszystkie są zasilane przez platformę mobilną Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy.

Leave a Comment