Talibowie publicznie wychłostali 9 osób pod zarzutem kradzieży, odcięli mężczyznom ręce: raport | Wiadomości ze świata

Dziewięciu skazanych za porwania i „sodomię” zostało publicznie pobitych przez talibów na stadionie Ahmad Shah w Kandaharze – podał raport. Władze i mieszkańcy byli obecni podczas bicia, ponieważ rzecznik gubernatora prowincji Haji Zaidi powiedział, że skazani zostali pobici od 35 do 39 razy, według Tolo News.

Czytaj więcej: BBC przeprasza, ponieważ pornograficzny hałas zakłóca transmisje na żywo

„Sąd Najwyższy ogłosił w oświadczeniu, że dziewięć osób oskarżonych o rabunek i „sodomię” zostało ukaranych we wtorek na stadionie Ahmad Shah w Kandaharze” – poinformował Tolo News.

Shabnam Nasimi, były doradca polityczny brytyjskiego ministra ds. przesiedleń w Afganistanie i ministra ds. uchodźców, powiedział, że talibowie odcięli ręce czterem osobom na stadionie piłkarskim w Kandaharze.

„Talibowie podobno odrąbali dziś ręce czterem osobom oskarżonym o kradzież na oczach widzów na stadionie piłkarskim w Kandaharze. W Afganistanie ludzie są bici, amputowani i straceni bez sprawiedliwego procesu. praw człowieka” – napisał na Twitterze.

W grudniu ubiegłego roku talibowie dokonali publicznej egzekucji mężczyzny, co wydawało się być pierwszą publiczną egzekucją od czasu przejęcia władzy przez grupę w sierpniu 2021 r. po wycofaniu sił amerykańskich.

Czytaj więcej: Wyjaśnienie: Elon Musk, 4 lata tweetów „popartych pieniędzmi”, a potem pozew

Eksperci ONZ potępili chłostę jako formę kary i wezwali talibów do natychmiastowego zaprzestania stosowania surowych kar.

„Ponadto wyrażamy wątpliwości co do rzetelności procesów, które poprzedziły te wyroki, które nie wydają się spełniać podstawowych gwarancji sprawiedliwego procesu. Międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka zabrania stosowania tak okrutnych kar, zwłaszcza kary śmierci, po procesach, które najwyraźniej nie nie oferować wymaganych gwarancji rzetelnego procesu” – napisali eksperci w oświadczeniu.


Leave a Comment