Talibowie w Afganistanie: talibowie twierdzą, że co najmniej 78 osób umrze, gdy temperatura spadnieCNN

Co najmniej 78 osób w ciągu ostatnich dziewięciu dni w Afganistanie zostało zabitych przez niskie temperatury – poinformował w czwartek przedstawiciel talibów. kryzys humanitarny dotykający miliony ludzi żyjących obecnie pod kontrolą państwa radykalna grupa islamistyczna.

Shafiullah Rahimi, rzecznik talibskiego Ministerstwa ds. Zarządzania Katastrofami, powiedział CNN, że oprócz ofiar w ludziach w ostatnich dniach zimno zabiło ponad 77 000 zwierząt gospodarskich.

Temperatury spadły do ​​minus 28 stopni Celsjusza (minus 18 Fahrenheita) pod koniec zeszłego tygodnia, z obawami, że warunki mogą stać się jeszcze zimniejsze. Według meteorologów CNN temperatury będą znacznie poniżej średniej dla tej pory roku, a najzimniejsze warunki odnotowane zostaną na północy.

Biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UNOCHA) w Afganistanie powiedział w środę na Twitterze utrata żywego inwentarza stanowiła dodatkowe zagrożenie dla rodzin, a ponad 21 milionów ludzi pilnie potrzebuje wsparcia w zakresie żywności i rolnictwa.

Przejęcie władzy przez talibów w sierpniu 2021 r. pogrążyło Afganistan w kryzysie gospodarczym i humanitarnym.

Partnerzy humanitarni zapewniają rodzinom ogrzewanie, pieniądze na opał i ciepłą odzież, ale na dystrybucję pomocy poważnie wpłynął zakaz talibów dla kobiet pracujących w organizacjach humanitarnych, UNOCHA w Afganistanie. powiedział tweet.

Co najmniej pół tuzina głównych grup pomocy zagranicznej tymczasowo zawiesiło swoją działalność w Afganistanie od grudnia, kiedy talibowie nakazali wszystkim lokalnym i międzynarodowym organizacjom pozarządowym zakazanie pracy swoim kobietom, pod groźbą cofnięcia ich licencji dla organizacji pozarządowych.

Niektóre z najwyższych urzędników ONZ spotkały się z przywódcami talibów w Kabulu, aby omówić zakaz pracy kobiet w organizacjach humanitarnych po tym, jak agencja musiała zawiesić część swojej pracy. programy „krytyczne czasowo”. Ze względu na brak pracownic humanitarnych w Afganistanie.

Prawa kobiet, wolności i dostęp do edukacji zostały znacznie osłabione pod rządami talibów, który ostatnio odmawia kobietom dostępu do edukacji.

Połowa ludności Afganistanu cierpi głód, a chociaż konflikt ucichł, przemoc, strach i deprywacja nadal istnieją, wynika z raportu ONZ opublikowanego w listopadzie.

Leave a Comment