Te zamienniki joysticka mogą raz na zawsze naprawić twój dryf Joy-Con

Zdjęcie: DionProdukcje Wideo (Shutterstock)

Nie ma wątpliwości, że Nintendo Switch jest jedna z najpopularniejszych konsol do gier w historii. Ten gry są świetne, a przenośność to plus, ale to kontrolery… cóż. Błąd kontrolera — zduplikowany”Joy-Con drift”, jak rozwiązać problem sprawia, że ​​twój kontroler rejestruje ruchy, których tak naprawdę nie zamierzasz –był znakiem przeciw systemem od lat. Ale teraz, Firma GuliKit zajmująca się kontrolerami i akcesoriami do kontrolerów twierdzi, że ma rozwiązanie, które zapobiega ponownemu dryfowaniu Joy-Cons.

To nie pierwszy raz, kiedy firma złożyła takie oświadczenie. Po tym możesz poznać GuliKit Kontroler przełącznika KingKong Pro 2, który był również reklamowany jako kontroler odporny na dryf. Oto różnica, jak donosi Gizmodoczy GuliKit nie sprzedaje nowego kontrolera, alesprzedaje poprawkę Same Joy-Cony.

Dlaczego Joy-Con dryfuje?

Istnieje kilka czynników, które mogą pomóż dryfować Joy-Conale wydaje się, że w grę wchodzi fatalna wada potencjometrów spotykanych w wielu sterownikach na rynkunawet na Kontroler PS5 DualSense. Z biegiem czasu i użytkowania potencjometry te mogą się zużywać, oszukując system w przekonaniu, że joystick jest w stałej pozycji. w kierunku, w którym tak naprawdę nie jest. Dlatego możesz uruchomić grę Oddech dziczyznaleźć Link biegnący w lewo, zanim jeszcze dotknąłeś kontrolera.

Jeśli masz gwarancję, możesz wysłać swoje Joy-Cons do Nintendo w celu bezpłatnej naprawyale to wymaga czasu i co gorsza, To jest łatwe rozwiązanie urządzenia komunikacyjnego: Tjego problem jest związany ze sprzętem i od tego czasu Nintendo nie zmienia projektu podczas ich naprawy, możliwe, że na dłuższą metę ponownie doświadczysz dryfu na tych samych kontrolerach.

w W takich przypadkach wielu zwróciło się w stronę rozwiązań typu „zrób to sam”.. Omówiliśmy już jeden taki hackale GuliKit ma coś, co ich zdaniem jest jeszcze lepsze: The Szary joystick do Joy-Con.

Jak joysticki Halla poprawiają driftowanie

Szare joysticki całkowicie zastępują drążki w Joy-Conach. Usuwasz joysticki wykonane przez Nintendo, instalujesz joysticki Halla i gotowe: koniec z dryfowaniem. Kije GuliKit wykorzystują tę samą technologię, co ich kije KingKong Pro 2, które wykorzystują magnesy z efektem Halla do wykrywania aktywności joysticka. Jest potencjometry i inne krytyczne części ruchome nie ocierają się o siebie i nie zużywają się z upływem czasuco oznacza, że ​​teoretycznie problemy związane z dryfem nie powinny mieć zastosowania. Firma sprzedaje nawet podobne rozwiązanie dla Steak Deck na Amazonie.

Zwykle można dostać dwa joysticki GuliKit Hall za 30 USD lub cztery za 53 USD, ale wydaje się, że są wyprzedane na Amazon. już teraz. Jeśli są z powrotem w magazynie, iFixit ma świetny samouczek wideo, jak zainstalować je na Joy-Cons. Pamiętaj, że ten rodzaj naprawy spowoduje utratę gwarancji Joy-Cons, więc spróbuj tylko tego kiedy jesteś poza tym oknem lub jeśli chcesz do gry niebezpiecznie.

Poprawka JoyCon Drift! Jak wymienić lewy kontroler Joy-Con Nintendo Switch

Po zakończeniu instalacji kontrolerów Halla może być konieczna ponowna kalibracja nowych Joy-Conów. Możesz znaleźć tę opcję tutaj Ustawienia > Kontrolery i czujniki.

Leave a Comment