Teksas ogłosił zatrudnienie trenera Jacksonville Jaguars WR, Chrisa Jacksona

Jaguary z Jacksonville Trener szerokokątnych Chris Jackson opuszcza Florydę, aby przyjąć to samo stanowisko Texas Longhornswedług wielu raportów we wtorek.

Szkoła potwierdziła tę wiadomość we wtorek wieczorem, ponieważ Jackson posiadał również tytuł koordynatora gry.

„Jesteśmy zaskoczeni, że Chris Jackson jest Longhorn” – powiedział główny trener Teksasu, Steve Sarkisian. „Jest tak utalentowanym trenerem z bogatym doświadczeniem piłkarskim i życiowym, które przyniesie korzyści naszemu personelowi. Chris to pełen pasji, zorientowany na szczegóły facet, który wybrał wyjątkową ścieżkę do coachingu, ale jest tak dobry, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o rozwój odbiornika i przygotowania.Jest cenionym trenerem z wielką etyką pracy, który jest uczniem gry i sprawdzonym liderem, który nie tylko pomaga swoim zawodnikom być lepszymi na boisku, ale także buduje z nimi silne relacje.Podczas gry w NFL pracował z kilkoma wyjątkowymi trenerami, którzy szybko rozpoznali jego talent na tej pozycji. Oprócz tego, że nie trenował zawodników na najwyższym poziomie w ciągu ostatnich pięciu lat w NFL, sam dobrze zna tę pozycję jako weteran NFL , All-Pac-10 i 1000-yard Rusher Receiver. Grał z Jeffem Banksem w stanie Waszyngton, więc jest to facet, którego bardzo dobrze znamy i wiemy, że będzie ogromnym dodatkiem do naszego personelu. Jesteśmy podekscytowani dostać zacznij od niego”.

Wiadomość ta nadeszła ponad dwa tygodnie po tym, jak Brennan Marion, były szeroki odbiorca z Teksasu oficjalnie ogłoszony koordynatorem ofensywy UNLV i osiem dni po Jacksonie pozornie zaprzeczył doniesieniom łączącym go z Longhornami.

Ale to było, gdy Jacksonville było jeszcze w play-offach i po tym, jak zostali wyeliminowani Szefowie Kansas City w sobotę Jackson mógł przystąpić do finalizacji kontraktu, by dołączyć do sztabu Sarkisiana.

Związek Jacksona z programem polega na tym, że grał z trenerem / koordynatorem zespołów specjalnych, Jeffem Banksem. stan Waszyngton w latach 1996 i 1997 włącznie Różowa Miska w ostatnim sezonie zarządzanym przez Ryana Leafa.

„Moją główną myślą dotyczącą tego ruchu byli początkowo tylko młodzi mężczyźni” – powiedział Jackson. „Emocje i możliwość trenowania na poziomie college’u w cieszącej się złą sławą szkole w Teksasie to świetna okazja. Praca z młodymi mężczyznami, którzy przychodzą w wieku 17-18 lat, aż odejdą w wieku 22 lat, dając im platformę i pozwalając im rozwijać się nie tylko jako piłkarze, ale jako młodzi mężczyźni, to również mnie pociągało. Zawsze pasjonowałem się tym i byłem w stanie to robić na poziomie NFL, ale jest coś niezwykle intrygującego w tych młodych chłopakach, których mam nadzieję zainspirować i poprowadzić przez stanowisko, które właśnie opuściłem. Niektórzy z nich chcą przejść na zawodowstwo i po prostu potrzebują wskazówek i przywództwa, aby się tam dostać, i widziałem to nie tylko jako zawodnik, ale jako trener. To jest moja praca — młodzi mężczyźni i rozwój.

„Trener Sarkisian zawsze był fenomenalny i był liderem ofensywy. Sam będąc szerokim odbiorcą, naprawdę chcę po prostu zamknąć się w jego procesach myślowych, dlaczego robi rzeczy i jak to robi, abym mógł być jego przedłużeniem. Odniósł sukces nie tylko na poziomie college’u, ale także w NFL, więc chcę wziąć to wszystko i dodać wszystko, co mogę, do mojego doświadczenia i procesu myślowego. Ale przyjazd do Teksasu był dla mnie oczywisty i pracować pod Sarkiem i jego wspaniałym personelem. Robił to na poziomie college’u i na poziomie NFL i wiem, że zmieni tamtejszą kulturę. Po prostu chcę być tego częścią.

Po długiej karierze zawodowej, głównie w Arena Football League, która obejmowała 13 355 jardów odbierających i 325 przyłożeń, Jackson trenował szerokie odbiorniki w szkole średniej w Arizonie, zanim objął stanowisko asystenta defensywnego w 2019 roku. Niedźwiedzie z Chicago. Jackson spędził czas z Bears na obozie treningowym w 2018 roku dzięki programowi stypendialnemu Billa Walsha Diversity Coach Scholarship Program NFL.

Jackson przeniósł się do Chicago na dwa sezony jako asystent trenera linebackers, zanim Doug Pederson zatrudnił go do Jacksonville w zeszłym roku.

W jednym sezonie z Jaguars, Jackson poprowadził jednostkę z szerokim odbiornikiem, aby stać się jednym z trzech w NFL, który miał dwóch graczy z ponad 80 przyjęciami w 2022 roku: Christian Kirk (84) i Zay Jones (82). Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce w historii pojedynczego sezonu w Jacksonville, z Kirkiem na ósmym miejscu, a Jones na 10. miejscu. Kirk miał również swój pierwszy sezon podań na 1000 jardów z 1108 jardami, 14. miejsce w lidze, wraz z ośmioma przyłożeniami, piątym co do wielkości w historii Jaguarów. Tymczasem Jones zanotował 823 jardy i pięć przyłożeń, a Marvin Jones Jr. dodał 46 przyjęć na 529 jardów i trzy przyłożenia.

Podczas gdy Jacksonowi brakuje doświadczenia w futbolu uniwersyteckim, zwłaszcza jako rekrut, jest wychowankiem Mater Dei powiązanym z bogatym w talenty programem kalifornijskim, a jego szybki awans w szeregach NFL sugeruje zdolność do szybkiej adaptacji. do swojej nowej roli w Forty Acres.

„Wiem, że Teksas to piłka nożna” – dodał Jackson. „To właśnie wiem, i to pochodzi od dzieciaka z Kalifornii. Wiedziałem, że ludzie nigdy nie opuszczali Teksasu, zwłaszcza jeśli byłeś jednym z najlepszych graczy w Teksasie, właśnie tam się udałeś. Chcę odegrać rolę w pomaganiu trenerowi Sarkowi i personel wraca do tego aspektu Teksasu, to jedyne miejsce, do którego chcą pojechać te dzieciaki. Austin to wspaniałe miasto. Mój najstarszy syn chodził do St. Edwards przez dwa lata, więc miałem okazję go tam umieścić i rozejrzeć. „Naprawdę pociąga mnie to miasto, jezioro i śródmieście są piękne. Cieszę się, że mogę być jego częścią i pomagać w kontynuowaniu tradycji Teksasu.

Leave a Comment