Ten kraj ma najgorszych pracoholików na świecie | Wiadomości ze świata

Bloomberga | , Wysłane przez: Shobhit Gupta

Amerykanie spopularyzowali „kulturę pośpiechu”, ale według nowego badania francuscy menedżerowie są najbardziej przepracowani.

Przeczytaj tutaj: Francja jest „bardzo seksistowska”, mówi raport organu nadzorczego

Według ankiety przeprowadzonej przez ubezpieczyciela zdrowotnego Bupa Global, prawie czterech na dziesięciu francuskich biznesmenów przyznaje, że pracuje intensywnie, przez długie godziny bez regularnych przerw, znacznie powyżej światowej średniej wynoszącej 25% i najlepszych stawek w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach. Ze wszystkich badanych krajów francuscy menedżerowie byli również najbardziej zaniepokojeni wynikami swojej pracy. Autorzy badania stwierdzili, że obawy o zdolność ich organizacji do przetrwania obecnej niestabilności gospodarczej i niechęć do pracy zdalnej w porównaniu z ich globalnymi rówieśnikami przyczyniły się do ich tendencji do pracoholizmu.

„Ta kombinacja zewnętrznej presji ekonomicznej i tendencja do jej przyjmowania może być największym czynnikiem przyczyniającym się do przejadania się francuskiej kadry kierowniczej” — powiedział Anthony Cabrelli, dyrektor zarządzający Bupa Global, która obsługuje ekspatów, dyrektorów i inne osoby o wysokich dochodach.

Wyniki mogą być zaskakujące, biorąc pod uwagę francuską politykę i styl życia w miejscu pracy. Większość pracowników fizycznych i usługowych pracuje krócej niż 35 godzin tygodniowo, a wakacje letnie mogą zająć większość sierpnia. W 2017 roku Francja jako pierwszy kraj europejski wdrożyła ustawę dotyczącą prawa do rozłączania się, która wymaga od organizacji zakazu wysyłania e-maili, rozmów i innych ingerencji w miejsce pracy po określonych godzinach. Przejście na pracę zdalną w czasie pandemii skłoniło inne kraje do wprowadzenia podobnych przepisów. Francuski kodeks pracy od lat zabrania jedzenia lunchu przy biurku, chociaż ustawa została zawieszona w szczytowym momencie pandemii.

Przeczytaj tutaj: Malediwy popierają kandydaturę Indii do Rady Bezpieczeństwa ONZ na kadencję 2028-2029

Według badania Bupa, w którym w sierpniu i wrześniu zapytano 2439 zamożnych osób w ośmiu regionach, objadanie się było bardziej powszechne wśród kadry kierowniczej, która pracowała w biurze w pełnym wymiarze godzin, w porównaniu z tymi, którzy pracowali zdalnie.

Leave a Comment