„To jest prawdziwe”: koszmarny grzyb „Last Of Us” wyszedł, mówi showrunner

Kiedy widzowie w końcu mogli zobaczyć debiut adaptacji gry wideo, wielu nie mogło powstrzymać się od zastanowienia, czy pasożytniczy grzyb, który przejmuje kontrolę nad ludźmi i zamienia ich w zmutowane stworzenia przypominające zombie, ma jakiekolwiek podstawy w rzeczywistości.

„To jest prawdziwe”, gospodarz Craig Mazin powiedział The Hollywood Reporter. „Istnieje kilka niezwykłych filmów dokumentalnych, które można obejrzeć, które są dość przerażające”.

Wskazuje na materiał filmowy pokazujący, w jaki sposób grzyb Cordyceps może zasadniczo przejąć kontrolę nad owadami, takimi jak mrówki.

A Raport z 2019 roku w magazynie National Geographic szczegółowo opisuje, w jaki sposób grzyb „infekuje żerującą mrówkę poprzez zarodniki, które przyczepiają się do egzoszkieletu i przenikają do niego i powoli przejmują jego zachowanie”.

„W miarę postępu infekcji ekstatyczna mrówka jest zmuszona do opuszczenia gniazda w celu uzyskania bardziej wilgotnego mikroklimatu sprzyjającego rozwojowi grzybów. Mrówka jest zmuszona zejść do punktu obserwacyjnego około 10 cali nad ziemią, opuścić szczęki do żyły liściowej na północnej stronie rośliny i czekają na śmierć.

Ale nie idź jeszcze do swojego bunkra przetrwania.

„Z czysto naukowego punktu widzenia, czy zrobiliby nam dokładnie to, co zrobili mrówkom? Nie sądzę” – powiedział Mazin THR. „Wątpię”.

W serialu zmiany klimatu powodują mutacje grzybów, które zarażają ludzi. w rzeczywistości, podkreśla Washington Post że ludzie nie tylko są już narażeni na wiele odmian grzybów, ale niektórzy aktywnie ich poszukują.

W rzeczywistości znajduje się w suplementach zdrowotnych.

„Grzyb wydaje się mieć pewne korzyści dla ludzi” – napisała gazeta, dodając to Witryna Memorial Sloan Kettering wymienia „poprawę siły i wytrzymałości, poprawę funkcji nerek i wzmocnienie układu odpornościowego” jako potencjalne korzyści, ale ostrzega czytelników, aby przed spróbowaniem skonsultowali się z lekarzem.

Leave a Comment