Toadzilla, potworna ropucha trzcinowa znaleziona w Australii, może być największa na świecie

skomentować

Kiedy Kylee Gray wysiadła z samochodu, spojrzała w dół na ziemię i sapnęła z niedowierzaniem.

Strażnik z Parku Narodowego Conway w Queensland w Australii zatrzymał pojazd w dzikim lesie deszczowym w zeszłym tygodniu po tym, jak zobaczył węża pełzającego po szlaku. Ale to, co zobaczył potem, nie było wężem — ani czymkolwiek, co widział wcześniej.

Kiedy podniósł stwora, trzymał potworną ropuchę, która, jak sądził, może być największą tego rodzaju na świecie. Było to pierwsze spotkanie Graya z wielkim jadowitym płazem, którego wkrótce nazwał Toadzilla.

„Sięgnąłem w dół i złapałem ropuchę trzcinową i nie mogłem uwierzyć, jaka była duża i ciężka” – powiedział. oświadczenie wydany przez Departament Środowiska i Nauki stanu Queensland.

Po zważeniu ropuchy laskowej (prawie sześć funtów) i stwierdzeniu, że jest to samica, ponieważ ważą więcej niż ich odpowiedniki płci męskiej, Gray powiedział, że rozważa nazwanie jej „Connie”. Jednak po bliższym rozważeniu Gray pomyślał, że zamiast Connie, ropucha laskowa bardziej przypomina „Godzillę”, fikcyjnego potwora siejącego spustoszenie w Japonii.

„Nazwaliśmy go Toadzilla i szybko umieściliśmy go w pojemniku, abyśmy mogli usunąć go ze środowiska naturalnego” – powiedział Gray.

Teraz australijscy urzędnicy próbują ustalić, czy Toadzilla może być największym przedstawicielem swojego gatunku. Kiedy strażnik wrócił do bazy 12 stycznia, ważył Toadzilla 5,95 funta, co może być rekordem świata. Najcięższa zarejestrowana ropucha została zmierzona w marcu 1991 r., kiedy Prinsen, ulubiona ropucha laskowa w Szwecji, ważyła 5,13 funta i mierzyła 1 stopę 9 cali po pełnym rozciągnięciu. Księga rekordów Guinnessa.

Biolodzy złowili 240-funtową rybę, prawdopodobnie stuletnią, z rzeki Detroit

Chociaż wiek Toadzilli jest niejasny, ropuchy trzcinowe mogą żyć na wolności do 15 lat, co skłoniło urzędników parku do przekonania, że ​​„istnieje już od dłuższego czasu”.

„Ze względu na swój rozmiar wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych strażników” – powiedział Gray w oświadczeniu.

Pochodząca z Ameryki Południowej i kontynentalnej Ameryki Środkowej ropucha trzcinowa została sprowadzona do Queensland w 1935 r., aby pomóc kontrolować populację chrząszczy. Ale w ciągu dziesięcioleci, które upłynęły od jego wprowadzenia, płaz nie tylko nie odstraszał owadów, ale stał się także jednym z najgorszych gatunków inwazyjnych na świecie. Ropuchy trzcinowe, które ważą średnio prawie trzy funty, odniosły „niezwykły sukces w rozmnażaniu i rozprzestrzenianiu się”. National Geographic.

Gatunki te są obecnie szacowane na miliony w Australii, z zasięgiem obejmującym tysiące mil kwadratowych w północno-wschodniej części kraju. dochodzenie przez Uniwersytet Zachodniej Australii.

Dieta ropuchy leśnej składa się głównie z owadów, ale zjada prawie wszystko, w tym gady, ptaki, a nawet małe ssaki.

„Są oportunistami” – powiedział Departament Środowiska i Nauki Queensland w komunikacie prasowym na temat Toadzilla.

Brodawkowaty płaz może wydzielać mleczny jad ze ślinianek przyusznych za ramionami, który może być śmiertelny dla dzikich zwierząt. Ropuchy trzcinowe są również szczególnie niebezpieczne dla psów, które gryzą płazy i połykają toksynę.

„Zjedzenie ropuchy trzcinowej wchłania toksynę znacznie szybciej niż zwykłe zlizanie jej, więc jeśli twój pies ugryzł lub zjadł ropuchę trzcinową, ważne jest, aby natychmiast zabrać ją do weterynarza” – powiedziała. Weterynarze Greencross w Australii.

Zobacz marchewkę, 67-funtową złotą rybkę złowioną we Francji

Departament Środowiska i Nauki Queensland poinformował, że nawet podniecenie i ciekawość otaczają gigantyczną ropuchę trzcinową. Świergot że Toadzilla została zabita z powodu szkód wyrządzonych środowisku. Toadzilla została teraz zabrana do muzeum w Queensland w celu dalszej analizy w celu ustalenia, czy rzeczywiście jest to największa zarejestrowana ropucha trzcinowa na świecie.

„Cieszymy się, że usunęliśmy go z parku narodowego” – powiedział Gray.

Leave a Comment