Twitch Streamer gra na swoim mózgu tylko za pomocą Elden Ring

Zrzut ekranu: Perrikaryal / Kotaku

Gdy dostroisz się do streamera Twitcha Kanał Perrikaryalmożesz zobaczyć go grającego w epickim RPG FromSoftware Koło Seniora z czternastoma nieznanymi czarnymi czujnikami przymocowanymi do jego głowy. To jego – jak powiedział w dzisiejszym strumieniu – „tylko dla zabawy”, urządzenie do elektroencefalogramu (EEG), którego naukowcy używają do rejestrowania aktywności elektrycznej w mózgu, aby umożliwić mu zabawę. Koło Seniora wolne ręce.

„Dobra, co i jak”, wydawca Bandai Namco odpowiedziało Do klipu Perri (którego nazwa wydaje się sugerować perikarionciało komórki neuronu), opisuje, w jaki sposób połączył aktywność mózgu z kluczowymi połączeniami, aby pomóc mu w grze, powiedział reporter sportowy Jake Lucky na Twitterze.

Wyraź niedowierzanie („Dostałem wiele rzeczy online, ponieważ jestem […] “Mówisz serio?” Perri mówi w tym klipie na Twitterze) i płacze Były Machina.

Wygląda niesamowicie – w klipie widać, jak Perri po prostu mówi „atak” do swojego ekranu jak Matilda the Gamer Girl, a potem po pewnym czasie Koło Seniora postać odpowiada rzucanie Rock Sling na zdenerwowanego szefa. Ale spędziłem szkolne dni, mocując urządzenia śledzące wzrok do głów moich przyjaciół, podczas gdy oni pomagali mi wypełniać moje wymagania laboratoryjnei wiem, że chociaż inżynieria mózgu może wydawać się skomplikowana, niektóre z nich były wystarczająco proste dla mnie jako 19-latka. Skontaktowałem się więc z moim byłym kolegą z klasy, który zajmował się neuronauką poznawczą na Uniwersytecie Michigan Doktorant Cody Caodla jego myśli.

“EEG has really good temporal resolution,” he said, “meaning that the collected neural response to gaming stimuli is down to milliseconds. If the neural responses corresponding to available actions present vastly different neural patterns, algorithms can decode or differentiate which is which after training. Then, you play the game with EEG.”

But playing a game with your brain—something Elon Musk tried to shock the public with in 2021, when his brain-computer interface company Neuralink released film przedstawiający bawiącą się małpę Pong korzystanie z tej technologii nie daje przewagi.

„Dekodowanie jest nadal żmudne”, powiedział Cao, „dokładność 60-70 procent jest uważana za całkiem dobrą w porównaniu z dokładnością 90-100 procent przy wykonywaniu zadania ręcznie (co również wymaga mózgu!).

„Algorytmy wymagają wielu szkoleń, aby osiągnąć akceptowalną wydajność. Prawdopodobnie muszą doświadczyć wielu różnych przykładów tej samej rzeczy (jak Perri mówiąc „atak” przed atakiem), aby móc wyjaśnić większość ataków” – kontynuował Cao. „To jest jak FaceID na twoim iPhonie – im więcej przykładów, tym lepiej widzi”.

Perri podkreślił również w swoim dzisiejszym streamie, że niekoniecznie jest innowacyjny, ale przybliża możliwości EEG szerszej publiczności.

„To nie jest takie złe, jest naprawdę łatwe do zrobienia. I gotowe od 1988 roku”, powiedział o zabawie z mózgiem. „To niekoniecznie jest coś nowego, co robię, po prostu nie jestem pewien, czy jest to bardzo dobrze znane”. Ale teraz już wiesz i może uda ci się wymyślić, jak następnym razem mentalnie kontrolować mnie grillowanym serem, który nie powoduje rozstroju żołądka.

Leave a Comment