Twórca Ricka i Morty’ego opuszcza studio za wielkim hitem gier

Zdjęcie: gry w squancha

Justin Roiland opuszcza Squanch Games zaledwie miesiąc po komiksie Wysoki standard życia dostał Najpopularniejsza premiera Xbox Game Pass w 2022 roku. Współzałożycielka studia, które wielu daje głos Wysoki standard życiapostacie są teraz jest oskarżony o dwa przypadki przemocy domowej od 2020 r.

Squanch Games ogłosiło tę wiadomość późnym wtorkowym wieczorem, wkrótce po tym, jak Adult Swim ujawnił, że tak znokautowanie Roilanda Ricka i Morty’ego także. Ale rezygnacja dyrektora generalnego najwyraźniej nadeszła ponad tydzień temu, 16 stycznia, cztery dni po tym, jak pojawiły się pierwsze wiadomości o zarzutach przemocy domowej (do których Roiland nie przyznał się do winy), a trzy dni później. moje Miasto po raz pierwszy zgłoszony przez A pozew z 2018 r zarzucając pracowni mobbing i dyskryminację w miejscu pracy (i którą rozstrzygnęła w 2019 roku).

„Namiętny zespół w Squanch będzie nadal rozwijał gry, które uwielbiają nasi fani, jednocześnie wspierając je i ulepszając Wysoko Na Życie”, pracownia tweetował wczoraj. Squanch Games nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz, dlaczego Roiland zrezygnował, czy wiedział o innych zarzutach przeciwko niemu lub studiu i czy nadal posiada akcje w Squanch.

Squanch Games, współzałożona w 2016 roku przez Roilanda i byłą producentkę wykonawczą Epic Games, Tanyę Watson, obejmowała gry w wirtualnej rzeczywistości. Rachunkowość oraz Dr Splorchy przedstawia: Kosmiczni bohaterowie. W ślad za nimi w 2019 roku pojawiła się platformówka akcji Trover ratuje wszechświat. Każdy w dużej mierze polegał na występach wokalnych Roilanda, które bardzo przypominały jego twórczość Ricka i Morty’ego.

Ostatnie lata Wysoki standard życia, która początkowo była dostępna wyłącznie na Google Stadia, była jak dotąd największą grą studia. w moje Miastowłasna recenzja, pisarka Alyssa Mercante znalazła humor i czuła, że ​​powtarzające się gagi przerosły ich powitanie, ale była mile zaskoczona stylem wizualnym i strzelanką. Gra podobnie podzieliła innych krytyków, ale widzowie gromadzili się w niej na Xbox i PC, gdzie była dostępna w Game Pass pierwszego dnia.

Zarówno ze względu na zalety samej gry, jak i fakt, że ukazała się pod koniec anemicznego roku dla ekskluzywnych i hitów Xbox, natychmiast znalazła się na szczycie list przebojów w Game Pass. Wkrótce po wydaniu Microsoft ukoronował to Największa premiera Xbox Game Pass w 2022 roku, największa premiera Game Pass innej firmy w historii i największa gra dla jednego gracza w historii usługi.

To uznanie przyszło po dużej kampanii reklamowej gry na platformie, m.in wywiad podcastowy między Larrym „Majorem Nelsonem” Hrybem, ludzką maskotką Xboksa, a Roilandem, gdzie ten ostatni omawiał grę i jej implikacje. Teraz ucichło z kontem Xbox Game Pass na Twitterze nie tweetować Wysoki standard życia odkąd pojawiły się pierwsze wiadomości o zarzutach dotyczących przemocy domowej.

Leave a Comment