Uczeń zmarł po ukąszeniu przez śmiercionośnego węża mambę w afrykańskiej klasie

Podobno 17-letni uczeń w Zimbabwe zmarł po ugryzieniu przez czarną mambę, jednego z najniebezpieczniejszych węży w Afryce.

Melody Chipurtura została ugryziona w udo po tym, jak wróciła do klasy po czwartkowych zajęciach na świeżym powietrzu w Rushinga High School, – poinformował Herald-Zimbabwe.

Inni uczniowie zabili węża po tym, jak próbował ugryźć innego ucznia ZimLive.com.

Jej ojciec, Joseph Chiputura, który reprezentuje dystrykt Rushinga w północno-wschodnim Zimbabwe, powiedział The Herald-Zimbabwe, że jego córka została zabrana do kliniki Rushinga 20 minut po ugryzieniu.

„Kiedy dotarliśmy do kliniki, było już za późno” – powiedziała Chiputura, która powiedziała w wiadomościach, że jej córka chce zostać psychologiem. „Trudno to zaakceptować i to boli. Nie rozumiem, jak wąż mógł dostać się do klasy i ugryźć moją córkę”.

Nowy Meksyk:Pojawiają się szczegóły dotyczące byłego republikańskiego kandydata powiązanego ze strzelaninami w domach prawodawców

Klęski żywiołowe:W której części USA jest najwięcej katastrof? Zobacz podział według hrabstw

Herald-Zimbabwe zacytował Thembę Mangwiro, zastępcę dyrektora ds. edukacji w prowincji, który powiedział, że wokół szkoły, w której mógł przebywać wąż, nie było wysokiej trawy. „Podejrzewamy, że ponieważ (uczniowie) uprawiali sport na boisku, wąż wszedł do klasy, ponieważ było tam cicho”.

Czarna mamba bierze swoją nazwę od wnętrza pyska, który jest czarny. Jego wygląd zewnętrzny waha się odpowiednio od szarego do ciemnobrązowego Britannica.com. Dwie krople jadu mamby zabiją większość ludzi, podała strona.

Śledź Mike’a Snidera na Twitterze: @mikesnider.

O czym wszyscy mówią?:Zapisz się do naszych popularnych biuletynów, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dnia

Leave a Comment