Urzędnik OPM oskarżony o używanie słowa na „n” i molestowanie seksualne podczas pełnienia służby

Były wysoki rangą urzędnik Departamentu Obrony, który obecnie pracuje w Biurze Zarządzania Personelem, używał rasistowskich obelg, molestował seksualnie pracownice i pił w pracy, tworząc obraźliwe środowisko pracy dla swoich podwładnych, powiedział w czwartek inspektor generalny Pentagonu.

Douglas Glenn, członek kariery Senior Executive Service, dołączył do Departamentu Obrony jako zastępca dyrektora finansowego w 2018 r., zanim awansował na zastępcę dyrektora finansowego w 2020 r., a od stycznia do kwietnia 2021 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego Departamentu Obrony tymczasowo. Zastępca Kanclerza Ministerstwa Obrony (Kontroler). W listopadzie 2021 przeszedł do OPM, gdzie pełni funkcję dyrektora finansowego agencji.

Generalny Inspektor Ministerstwa Obrony raport bada kilka anonimowych skarg dotyczących zachowania Glenna w pracy, kataloguje listę sugestywnych seksualnie komentarzy, które skierował do pracownic, oraz dwa przypadki, w których był niewrażliwy rasowo na podwładnych na spotkaniach.

Główny inspektor przytoczył kilka incydentów, w których Glenn użył zwrotów takich jak „wszystkie jaja, żadnych krzaków”, skomentował wygląd podwładnej jako „taki młody”, a innego pracownika opisał jako „gorącą blondynkę”.

„Czwarty podwładny powiedział nam, że w listopadzie 2021 r. Glenn powiedział innemu podwładnemu przez głośnik, że pan Glenn ma nadzieję, że jakiś bandyta posmaruje mu plecy olejem na plaży” – czytamy w raporcie.

Glenn zaprzeczył wygłaszaniu sugestywnych seksualnie komentarzy i powiedział, że „komentarze nie brzmiały jak coś, co by powiedział”.

Raport zwraca również uwagę na incydent podczas spotkania plenarnego w lutym 2021 r., na którym Glenn, wbrew radom dwóch podwładnych, omawiał przemówienie byłego prezydenta Obamy z 2013 r., w którym opisał doświadczanie rasizmu, słysząc, jak ludzie zamykają drzwi samochodu, gdy przechodzi obok ich pojazdów. .

„Powiedzieli, że pan Glenn powiedział słuchaczom, że ludzie, którzy zamknęli drzwi samochodu,„ mogli nie być rasistami ”lub mieli inny powód, aby je zamknąć” – czytamy w raporcie. „Siedmiu z ośmiu podwładnych powiedziało nam, że komentarz pana Glenna na temat doświadczeń prezydenta Obamy z rasizmem sprawił, że oni i inni podwładni poczuli się zszokowani, zaskoczeni, zdradzeni, oszołomieni i bardzo zdezorientowani, i że mówienie tego było niewłaściwe i nieczułe”.

Glenn twierdził, że próbował pokazać, jak „ludzie mogą inaczej patrzeć na sprawy, jeśli chodzi o kwestie rasowe”.

„Kim są ludzie w samochodzie, którzy zamykają drzwi?” Glenn powiedział do biura inspektora generalnego. „Może są rasistami. Może patrzą na czarnego mężczyznę i zakładają, że istnieje duże prawdopodobieństwo rabunku. Albo po prostu śledzą National Highway Traffic Safety Administration, aby zamknąć drzwi, gdy prowadzisz. To może być jedno i drugie. “

Podczas tego samego kompleksowego spotkania Glenn zaprosiła podwładną pochodzenia azjatyckiego, aby opisała, jak się czuje „będąc Azjatką w dziale, który postrzega Chiny jako największe zagrożenie”. Glenn powiedział śledczym, że chociaż zmiana była niezręczna, wierzył, że wcześniej uzgodnił z pracownikiem.

„Pan Glenn powiedział, że jego zdaniem spotkanie wszystkich członków przebiegło„ całkiem dobrze ”i że nie otrzymał żadnej informacji zwrotnej od personelu wyrażającego zaniepokojenie treścią spotkania” – napisał inspektor generalny. “[He] poinformował również, że jego ocena wydajności w tym okresie wynosiła „Pełna przepustka”, co doprowadziło go do przekonania, że ​​nikt nie skarżył się swojemu przełożonemu na jego obszerne komentarze.

Ale kilka tygodni później Glenn powiedział niektórym ze swoich podwładnych, że chce zorganizować drugie spotkanie wszystkich rąk na temat różnorodności i integracji. Podczas tej dyskusji opisał anegdotę, w której użył słowa na N.

“[In the story]pochwalił pana Glenna za sweter byłego kolegi [they] niósł i odpowiedział na to były kolega [they] Nosiłam go, aby powstrzymać wszystkie negatywne komentarze” – czytamy w raporcie. „Ale pan Glenn źle usłyszał swojego kolegę i pomyślał [they] nakazał zakończenie wszystkich komentarzy na słowo na N. [A witness] powiedział kolega pana Glenna, poprawił go i powiedział [they] nie powiedział słowa na N, ale zamiast tego powiedział „negatywne komentarze”. [A witness] powiedział nam, że pan Glenn powiedział, że uważa to nieporozumienie za zabawne, ponieważ „kiedy opowiadał historię czarnej osobie, czarna osoba patrzyła na niego z przerażeniem”. Ale kiedy opowiada historię swoim białym przyjaciołom, biali przyjaciele śmieją się i myślą, że to zabawne.

Glenn potwierdził, że użył rasistowskiej obelgi, zapisując ją, gdy poproszono go o wyjaśnienie, jakiego dokładnie słowa użył, ale powiedział, że historia miała „podkreślić różne reakcje, jakie otrzymał, i wyjaśnić, dlaczego trudno jest dyskutować o rasie”.

„Pan Glenn powiedział nam, że obserwował reakcje każdego podwładnego, gdy opowiadał tę historię, i nie wierzył, by ktokolwiek poczuł się urażony” – czytamy w raporcie. „Powiedział, że„ wszyscy odbyliśmy bardzo produktywną rozmowę ”. reakcje każdego podwładnego i nie sądził, by ktokolwiek poczuł się urażony.

Inspektor generalny przytoczył również dwa incydenty, w których Glenn spożywał napoje alkoholowe w godzinach pracy i częstował je podwładnymi. Glenn przyznał, że trzymał alkohol w swoim biurze i pił od czasu do czasu, głównie po zajęciach, ale przestał, gdy odkrył, że pracownicy muszą uzyskać na to pisemną zgodę.

Ponieważ Glenn nie jest już pracownikiem Departamentu Obrony, inspektor generalny przekazał swoje ustalenia dyrektorowi OPM Kiran Ahuja w celu „odpowiedniego działania”. OPM potwierdziło w czwartek, że agencja otrzymała raport i dokonuje jego przeglądu.

Leave a Comment