Użytkownicy Windows 10 nie muszą się martwić o ISO-lation, ponieważ pobieranie zostanie zakończone • Rejestr

Microsoft nazwał dzień, w którym zakończy płatne pobieranie systemu Windows 10 Home i Pro ze swojej strony internetowej: 31 stycznia 2023 r.

Microsoft uruchomił system Windows 11 w październiku 2021 roku i przez kilka miesięcy oferował bezpłatne aktualizacje systemu operacyjnego użytkownikom, których komputery miały wystarczającą moc, aby go uruchomić. Dla tych, którzy wolą zachować system Windows 10 — albo z nostalgii, albo z powodu braku możliwości aktualizacji ich komputerów — Microsoft obiecał, że aktualizacje zabezpieczeń będą kontynuowane do 14 października 2025 r.

Gigant oprogramowania nie podał powodu zakończenia pobierania płatnych systemów operacyjnych, ale to uruchomiony w lipcu 2015 r a Redmond lubi utrzymywać swoich klientów na bieżni innowacji. To prawie na pewno poplecznicy Nadelli popychają użytkowników w kierunku Windows 11, ponieważ jest lepszy dla użytkowników (i Microsoft).

Wygląda na to, że koniec płatnych pobrań wpłynie tylko na kupujących, którzy kupują na stronie Microsoftu: dokumentacja Licencje Windows 10 Enterprise nie zawierają ostrzeżeń o terminach pobierania. Poprosiliśmy o wyjaśnienie i zaktualizujemy tę historię, gdy tylko będzie dostępna.

Sprawdziliśmy również inne systemy Windows 10 Pobieranie strony i nie wspominają o przejściu w tryb offline od 31 stycznia.

Warto skorzystać z wyszukiwarki, aby w bardzo krótkim czasie dać możliwość zakupu systemu operacyjnego na nośniku fizycznym. Kolejna rzecz do zapamiętania: jeśli twój korespondent zbudował komputer W zeszłym roku udało mi się uzyskać licencję na system Windows 10 za dużo, dużo mniej niż 139 USD i 199 USD, które producent pobiera za wersję Home i Pro systemu operacyjnego.

Microsoft prawdopodobnie utrzyma system Windows 10 przy życiu dla klientów biznesowych po październiku 2025 r. Zakończył aktualizacje systemu Windows 7 w styczniu 2020 r., ale zapewnił ich dostępność dla maszyn wirtualnych z systemem Windows 7 do 10 stycznia 2023 r.

Oprogramowanie Leviathan zapewnia również rozszerzone wsparcie dla swoich produktów serwerowych gdy uruchamiasz je w chmurze platformy Azure.

Koniec płatnych pobrań to jednak chwila. Według StatCounter, Windows 10 dominuje rynek systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych: Windows posiada 75 procent komputerów stacjonarnych, a Windows 10 znajduje się na 68 procentach komputerów, które StatCounter widzi, gdy wyszukuje system operacyjny używany przez 1,5 miliona stron internetowych. ®

Leave a Comment