W Hiszpanii rozpoczyna się proces w sprawie przestępczości zorganizowanej Hells Angels

MADRYT — Prokuratorzy w poniedziałek domagali się 13 lat więzienia dla byłego lidera Hells Angels w Europie, oskarżonego o kierowanie oddziałem klubu motocyklowego powiązanego z przestępczością zorganizowaną na hiszpańskiej wyspie Majorce.

Frank Hanebuth, obywatel Niemiec, pojawił się w sądzie z 49 domniemanymi współpracownikami z wielu krajów, z których co najmniej 34 zaakceptowało ugodę, która pozwalała im płacić grzywny zamiast służby wojskowej. Hanebuth nie szukał ugody.

Niektórzy z oskarżonych byli pochodzenia niemieckiego, greckiego lub brytyjskiego i potrzebowali tłumacza, aby śledzić rozwój sytuacji w języku hiszpańskim. Trzech oskarżonych uczestniczyło w rozmowie wideo z Niemiec.

Hiszpańscy prokuratorzy oskarżyli Hanebutha o przynależność do organizacji przestępczej, pranie brudnych pieniędzy i nielegalne posiadanie broni palnej. Proszą również sędziego nadzorującego proces o ukaranie go grzywną w wysokości 4,5 miliona dolarów (4,2 miliona euro) za pranie brudnych pieniędzy.

Oprócz przynależności do organizacji przestępczej, pozostali oskarżeni zostali oskarżeni o prowadzenie kręgu prostytucji i handel narkotykami, za co grozi im do 38 lat więzienia.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Hells Angels, pod przywództwem Hanebutha, organizowali nielegalną działalność na Majorce w latach 2009-2013. Prokuratorzy stwierdzili, że Hanebuth wyznaczył członków, którzy następnie popełnili przestępstwa, w tym wymuszenia, stręczycielstwo, nielegalne posiadanie broni palnej i organizowanie rabunków.

Prokuratorzy powiedzieli, że przenieśli się również do nieruchomości na Majorce i pobliskiej wyspie Ibiza. Oskarżeni nie ograniczali się do jazdy na Harleyu-Davidsonie: jeden ze współoskarżonych Hanebutha został oskarżony o prowadzenie Bentleya z prędkością 125 mil na godzinę (200 km / h) w strefie prędkości 120 km / h.

Uważa się, że Hells Angels w Europie wybrały Majorkę do swoich nielegalnych operacji ze względu na dużą zagraniczną populację wyspy oraz inne programy prania pieniędzy i handlu narkotykami na wyspie, twierdzą prokuratorzy w akcie oskarżenia.

Zgodnie z aktem oskarżenia, majorkański oddział gangu był mocno międzynarodowy, z rekrutami z tak odległych miejsc, jak Republika Dominikany i Maroko.

Jednym z oskarżonych, który osiągnął ugodę, był Paul Witworth, brytyjski współpracownik Hanebuth, który według prokuratorów utrzymywał powiązania z rodziną Adamsów, znanym brytyjskim gangiem znanym również jako Clerkenwell Crime Syndicate.

Prokuratorzy powiedzieli, że Hanebuth nadążał również za swoją niemiecką bazą w Hanowerze.

Proces ma potrwać kilka tygodni.

___

Poprzednia wersja tej historii została poprawiona, aby pokazać, że Hanebuth nie jest już przywódcą Hells Angels.

Leave a Comment