W nowym filmie dokumentalnym Michael J. Fox opowiada o tym, jak diagnoza choroby Parkinsona doprowadziła go do alkoholizmu

Aktor Michael J. Fox powiedział, że diagnoza choroby Parkinsona w wieku 29 lat doprowadziła go do alkoholizmu i że musiał łykać pigułki dopaminy i używać rekwizytów w lewej ręce, aby ukryć nieuleczalną chorobę.

61-letni aktor „Powrotu do przyszłości” przygotowuje się do premiery swojego nowego filmu dokumentalnego „Still: A Michael J. Fox Movie”, który miał swoją premierę w piątek w Sundance i pojawi się na Apple TV+ jeszcze w tym roku.

Fox zyskała sławę dzięki roli w Family Ties, a później pojawiła się w Back to the Future i Teen Wolf. Jednak według aktora nie miało to znaczenia, ponieważ diagnoza uderzyła go u szczytu sławy.

„Byłem księciem Hollywood” – powiedział New York Post. Kiedy lekarz powiedział jej, że została zdiagnozowana, powiedziała mu: „Wiesz, z kim rozmawiasz, prawda? Nie powinnam tego rozumieć.

‘Myślisz [life’s] cegła i kamień. Ale tak nie jest. Wykonany jest z papieru i piór. To iluzja.

61-letni aktor Michael J. Fox zadebiutował swoim nowym dokumentem Still: A Michael J. Fox Story (na zdjęciu) w Sundance w piątek. Dokument śledzi go przez jego podróż z chorobą Parkinsona

Uczestnicząc w Q&A po premierze, aktor powiedział, że on

Biorąc udział w Q&A po premierze, aktor powiedział, że mimo trudności „kocha swoje życie”. Ujawnił swoją chorobę, gdy siedział na scenie, a jego ręka drżała na krześle. Kiedy Fox została zdiagnozowana w wieku 29 lat, ukrywała chorobę przez siedem lat

Po zdiagnozowaniu choroby Parkinsona pił, aby się zrelaksować i łykał pigułki dopaminy, aby złagodzić objawy.

„Zdecydowanie byłem alkoholikiem. Ale od 30 lat nie piję” – powiedział.

Fox odkryła, że ​​cierpi na tę chorobę po przebudzeniu się z nocy spędzonej na piciu w 1990 roku i odkryciu jej różowych pręg. Kiedy to nie ustało, w 1991 roku udał się do neurologa i zdiagnozowano u niego chorobę.

Ukrywał chorobę przez siedem lat, niosąc rekwizyty w lewej ręce.

W filmie fani zobaczą, jak aktor, którego majątek wynosi 65 milionów dolarów, pracuje z trenerem, pomagając budować siłę, spacerując ulicami Manhattanu i wielokrotnie upadając.

Fox zyskał sławę dzięki rolom w Powrót do przyszłości (na zdjęciu), Więzy rodzinne i Nastoletni wilkołak

Fox zyskał sławę dzięki rolom w Powrót do przyszłości (na zdjęciu), Więzy rodzinne i Nastoletni wilkołak

„Festiwal samogwałtu” — żartował o filmie. „Masz Parkinsona, potykasz się o różne rzeczy”.

Pete Hammond z Deadline napisał, że dokument ma „ducha filmów z lat 80., które pomogły Foxowi stać się bardzo dużą gwiazdą zarówno na dużym, jak i małym ekranie”. Według felietonisty nagród, film opowiada o życiu Michaela w Kanadzie, dopóki nie opuścił szkoły w wieku 17 lat, aby rozpocząć karierę w Hollywood.

„Gwiazdą tutaj, jak zawsze, jest sam Fox, który zmaga się z ostrymi skutkami choroby Parkinsona, którą zdiagnozowano u niego dopiero w wieku 29 lat, ale z powodzeniem i entuzjastycznie opowiada swoją historię, jedna gadająca głowa skierowana prosto w kamerę .

Pomimo trudności związanych z chorobą, aktor powiedział w programie Q&A, że kocha swoje życie.

„Kocham moją rodzinę, kocham to, co robię, kocham to, że ludzie reagują na to, co robię. Wiem, że mogę być wzorem do naśladowania dla innych ludzi i pomagać im radzić sobie z ich problemami bez pytania mnie [to] Narzucam się im.

„To niesamowite życie i cieszę się nim”, powiedziała podczas pytań i odpowiedzi po premierze Sundance.

To była zdecydowanie sprawa rodzinna, ponieważ do aktora i żony Tracy Pollan dołączyło troje z czworga ich dzieci: Sam Michael Fox, Schuyler Frances Fox i Aquinnah Kathleen Fox.

To była zdecydowanie sprawa rodzinna, ponieważ do aktora i żony Tracy Pollan dołączyło troje z czworga ich dzieci: Sam Michael Fox, Schuyler Frances Fox i Aquinnah Kathleen Fox.

Aktor ustąpił w 2020 roku po wznowieniu kariery na początku 2000 roku z Good Fight i Curb Your Enthusiasm. Karierę rozpoczął od porzucenia szkoły średniej w Kanadzie i przeniesienia się do Hollywood w wieku 16 lat.

Obecnie pisze książki o swoich doświadczeniach i finansuje badania nad chorobą Parkinsona za pośrednictwem Fundacji Michaela J. Foxa.

„Ludzie mówią mi, że sprawiam, że czują się lepiej i robią rzeczy, których normalnie by nie zrobili” – powiedziała. „To duża odpowiedzialność”.

Leave a Comment