Według Chin epidemia Covid zainfekowała 80% populacji

Piesi spacerują w dzielnicy finansowej Lujiazui w Pudong w Szanghaju, Chiny, wtorek, 3 stycznia 2023 r.

Bloomberga | Bloomberga | Getty Images

Szansa na poważne odrodzenie Covid-19 w Chinach w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy jest niewielka, a 80% osób jest zarażonych, powiedział w sobotę wybitny naukowiec rządowy.

Wu Zunyou, główny epidemiolog w Chińskim Centrum Kontroli Chorób, powiedział Wu Zunyou, główny epidemiolog w Chińskim Centrum Kontroli Chorób. i Zapobieganie. , powiedział na platformie społecznościowej Weibo.

Setki milionów Chińczyków podróżuje po całym kraju na świąteczne spotkania, które zostały zatrzymane przez niedawno złagodzone ograniczenia Covid, budząc obawy przed nowymi ogniskami na obszarach wiejskich mniej przygotowanych do radzenia sobie z poważnymi epidemiami.

Chiny przekroczyły najwyższy odsetek pacjentów z Covid w klinikach zajmujących się gorączką, na pogotowiu i na intensywnej terapii, powiedział w czwartek urzędnik Narodowej Komisji Zdrowia.

Według danych rządowych prawie 60 000 osób z Covidem zmarło w szpitalach od 12 stycznia, około miesiąca po tym, jak Chiny nagle zlikwidowały swoją politykę zerowego Covid-19.

Jednak niektórzy eksperci stwierdzili, że liczba ta prawdopodobnie znacznie nie docenia pełnego wpływu, ponieważ nie obejmuje osób, które umierają w domu, a wielu lekarzy powiedziało, że niechętnie wymieniają Covid jako przyczynę śmierci.

Leave a Comment