Wejście do Machu Picchu zostało zawieszone z powodu zamieszek w Peru

(CNN) – Wejście turystyczne Machu Picchu Cytadela i Inca Trail Network zostały zawieszone do odwołania z powodu trwających niepokojów w Peru, poinformowali w sobotę urzędnicy krajowi.

Zdecentralizowana Dyrekcja Kultury i Dyrekcja Miejsc Historycznych Machu Picchu podały w oświadczeniu z poprzedniego dnia, że ​​turyści z biletami na 21 stycznia lub później mogą ubiegać się o zwrot kosztów do miesiąca po zakończeniu protestów.

W tym tygodniu odbyły się protesty Peru kontynuowane w całym kraju, pozostawiając co najmniej 30 rannych. Co najmniej dwóch policjantów zostało rannych, a 11 osób zostało zatrzymanych, gdy w piątek doszło do gwałtownych protestów w południowym mieście Puno. W Puno podpalono posterunek policji. Minister spraw wewnętrznych Vicente Romero powiedział, że w piątek demonstranci zaatakowali posterunki policji, budynki rządowe i prywatne firmy w całym kraju.
Peru zobaczy niektóre z najgorszych aktów przemocy politycznej w ostatnich dekadach. Protestujący chcą nowych wyborów, dymisji Boluarte, zmiany konstytucji i uwolnienia przebywającego obecnie w areszcie Castillo. U podstaw kryzysu leżą żądania lepszych warunków życia, które nie zostały spełnione przez dwie dekady od przywrócenia władzy demokratycznej w kraju.

Na tym zdjęciu z pliku z 2 grudnia 2014 r. Cytadela Inków Machu Picchu jest widoczna w Cusco w Peru.

Enrique Castro-Mendivil/Reuters

Według Andiny podczas czwartkowych demonstracji antyrządowych uszkodzone zostały fragmenty linii kolejowej Urubamba-Ollantaytambo-Machu Picchu, dlatego ruch pociągów musi zostać wstrzymany do odwołania. Zawieszone połączenie kolejowe pozostawiło 417 osób, w tym 300 obcokrajowców, utkniętych w rejonie Machu Picchu.

Według peruwiańskiego ministra handlu zagranicznego i turystyki, Luisa Helguero, co najmniej 300 z tych turystów to obcokrajowcy.

„Ludzie wciąż są uwięzieni w Machu Picchu” – powiedział Helguero. „417 turystów nie może opuścić miasta, ponad 300 to obcokrajowcy”.

Helguero powiedział, że władze oceniają i naprawiają szkody, aby można było ewakuować turystów. Niektórych turystów ewakuowano pieszo, ale Helguero powiedział, że wędrówka zajęła co najmniej sześć do siedmiu godzin.

PeruRail ogłosił w czwartek, że zawiesza usługi między innymi do i z Machu Picchu, po zablokowaniu i uszkodzeniu torów w różnych miejscach.

„Ubolewamy nad niedogodnościami, jakie spowoduje to dla naszych pasażerów, ponieważ protesty w Cuzco doprowadziły do ​​sytuacji pozostającej poza kontrolą firmy” – czytamy w oświadczeniu.

Leave a Comment