Wikingowie zwolnili Eda Donatella jako koordynatora obrony po jednym sezonie w Minnesocie

ZADOWOLENIE

The Wikingowie z Minnesoty dokonać zmian na szczycie swojego masztu ochronnego. W czwartek trener Kevin O’Connell wydał oświadczenie ogłaszając, że organizacja ruszyła dalej od koordynatora obrony Eda Donatelliego. O’Connell dodał, że zespół natychmiast rozpocznie poszukiwania nowego koordynatora obrony.

„Dzisiaj poinformowałem Eda Donatelli, że jako koordynator obrony w 2023 roku pójdziemy w innym kierunku” – czytamy w oświadczeniu O’Connella. „Chociaż była to trudna decyzja, ponieważ mam ogromny szacunek dla Eda jako osoby i jako trenera, wierzę, że jest to właściwy ruch dla przyszłości naszej drużyny piłkarskiej. Chcę podziękować Edowi za jego zaangażowanie w Wikingów i pozytywnego wpływu, jaki wywarł na naszych zawodników i trenerów w minionym sezonie oraz za jego rolę, jaką odegrał w stworzeniu tej fundacji jako pierwszego trenera pierwszego roku. Życzymy Edowi i jego żonie Shari samych sukcesów w przyszłości.

„Natychmiast rozpoczniemy poszukiwania, aby wypełnić tę kluczową rolę, kontynuując ustanawianie standardu mistrzostw dla Minnesota Vikings”.

Donatell został sprowadzony do poprowadzenia obrony Minnesoty w zeszłym sezonie, dołączając do sztabu O’Connella, kiedy został głównym trenerem po pełnieniu funkcji koordynatora ofensywy. Barany z Los Angeles. 65-latek gra w NFL od 1990 roku, kiedy to przebił się jako trener defensywnych obrońców. Jets w Nowym Jorku. Od tego czasu skakał po lidze i utrzymywał tytuł DC dla różnych drużyn: Pakowacze (2000-03), Sokoły (2004-06), Waszyngton (2008) i Broncos (2019–21).

Przed podjęciem pracy w Wikingach Donatell pierwotnie przyjął rolę starszego defensywy Seahawki ale zdecydował się opuścić Seattle, aby zostać koordynatorem obrony w Minnesocie.

Obrona Wikingów okazała się piętą achillesową zespołu w trakcie sezonu. Pozwoliło to na drugie pod względem liczby jardów w biegu, drugie pod względem liczby jardów w biegu i był remis pod względem punktów zdobytych na trzecim miejscu dozwolonych w NFL. Obrona Minnesoty zajęła również 27. miejsce w NFL w DVOA. W przegranym weekendzie Super Wild Card GiganciObrona Donatelli straciła 31 punktów, 431 jardów całkowitego ataku i pozwoliła New Yorkowi średnio 6,3 jarda na grę, ponieważ Minnesota została odesłana do domu po kampanii 13-4 i zajęła 2. miejsce w NFC. To wystarczyło dla O’ Connell, aby jego szukał nowego kierownictwa obrony.

Leave a Comment