Witalij Krawcow mógł grać poza składem Rangersów

Trener Rangersów, Gerard Gallant, powiedział, że zawsze mówi swoim zawodnikom: „Zmuś mnie do gry. Pozwól mi ustawić cię w szeregu”.

Wydaje się, że ostatnio Witalij Krawcow nie osiągnął tego celu.

W środowy wieczór przeciwko Maple Leafs Kravtsov rozegra 17 meczów z rzędu, zdecydowanie najwięcej w tym sezonie. Po części wynika to z jego pełnego kontuzji początku sezonu, a po części z powodu decyzji trenerskich. Wtorkowe wezwanie Willa Cuylle’a może ponownie wyrzucić Kravtsova ze składu.

„Był dobry” – powiedział Gallant po wtorkowym treningu w Tarrytown. „Ale znowu, on nie jest graczem czwartej linii. Jeśli pojawi się Cuylle, albo Kravy wyjdzie, albo [Julien] Kiedy wychodzi Gauthier, Kravy spisał się dobrze, dobrze grał. Ale nie jest stworzony do czwartej linii. Jest stworzony do gry w pierwszej dziewiątce. Jeśli zdecydujemy, że jest to coś, co jutro wymiata, zobaczymy. Jest w porządku, chciałbym, żeby zdobywał więcej punktów, chciałbym, żeby kończył więcej czeków i tym podobne.”


Witalij Krawcow zagra dla Rangersów przeciwko Panterom 23 stycznia.
NHL przez Getty Images

W roku Zwycięstwo 6:2 nad Panterami w poniedziałek Krawcow po raz szósty w tym sezonie jeździł na czwartej linii. Łącznie 13 razy startował w wyjściowej szóstce, a 14 razy w sąsiednich dwóch czołowych zespołach. To był mieszany sezon dla Krawcowa, który zdobył jednego gola w poprzednich 14 meczach i tylko sześć punktów w 27 meczach.

Kravtsov miał ograniczony czas na lodzie, kiedy był na trzeciej i czwartej linii. Skrzydło rosyjskie również nie było w stanie wpłynąć na dane mu możliwości.

Pomimo rozegrania 17 meczów z rzędu, Kravtsov wciąż ma takie samo zdanie na temat przyzwyczajenia się do stylu życia codziennego gracza NHL.

„Jest zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu, ale wciąż chcę więcej” – powiedział The Post.

To oczywiste, że zestaw umiejętności Krawcowa lepiej pasuje do roli w pierwszej szóstce lub przynajmniej w pierwszej dziewiątce. Jednak gra innych młodych zawodników, takich jak Filip Chytil, Kaapo Kakko i Alexis Lafreniere, utrudnia Gallantowi zwolnienie miejsca dla Kravtsova w pierwszych trzech liniach. Na jego czas wpłynęła także wytrwałość ludzi takich jak Barclay Goodrow i Jimmy Vesey.

Krawcow powiedział, że nie widzi siebie jako zawodnika, który nie powinien grać na jednej linii lub powinien grać na innej. Mówi, że gdziekolwiek jeździ na łyżwach, chce po prostu grać jak najlepszy hokej.

„Po prostu skup się na każdej zmianie i po prostu nie myśl o następnej zmianie” – powiedział. „Nie mam tyle czasu na lodzie, ale tak właśnie jest”.


Rangersi zmierzą się z Maple Leafs w Toronto w środę wieczorem, aw piątek zmierzą się z Golden Knights w ostatnim meczu przed przerwą All-Star. Oczekuje się, że wrócą do treningów 5 lutego, przygotowując się do przybycia Flames do Ogrodu następnej nocy.

Leave a Comment