Witryna Apple sugeruje, że zapowiedzi M2 i M2 Pro Mac były pierwotnie zaplanowane na jesień 2022 roku

Informacje zamieszczone na stronie internetowej Apple sugerują, że zapowiedzi nowych komputerów Mac z tego tygodnia, w tym układów M2 Pro i M2 Max, pierwotnie miały ukazać się w październiku lub listopadzie ubiegłego roku.


Jak donosi Odważna kula ognianazywa się John Gruber, nazwa pliku krótki film w stylu mini-ogłoszenia wydany przez Apple Po ogłoszeniu zaktualizowanych 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro i Mac mini jest rok 2022, co sugeruje, że premiera wideo mogła być pierwotnie ustalona na zeszły rok. Ponad 18-minutowy film wygląda jak cyfrowe wydarzenia Apple, które firma organizowała w ostatnich latach.

Niektórzy spekulowali, że 18-minutowy film był częścią większego wydarzenia, które firma planowała zorganizować w październiku lub listopadzie 2022 r., które obejmowało coś więcej niż tylko ogłoszenie nowych komputerów Mac M2 Pro i M2 Max. Także został zauważony na TwitterzePliki AR dla nowych 14-calowych i 16-calowych modeli MacBooka Pro powstały w październiku 2022 r., trzy miesiące przed ogłoszeniem nowych komputerów Mac.

Apple zwykle organizuje wydarzenie każdej jesieni we wrześniu, aby ogłosić swoje najnowsze modele iPhone’a i Apple Watch. Przed jesienią 2022 roku plotki coraz częściej sugerowały, że Apple zorganizuje dwa wydarzenia między wrześniem a grudniem: jedno dla iPhone’a i Apple Watch oraz jedno dla Maca i iPada.

Mówiono wówczas, że najnowsze wydarzenie skupi się na całkowicie zaktualizowanych silikonowych komputerach Mac i iPadach Apple, w tym zaktualizowanych 14- i 16-calowych MacBookach Pro oraz nowej generacji iPadzie Pro. we wrześniu, Bloombergajest Marek Gurman zgłoszone że Apple odwołał plany zorganizowania drugiego wydarzenia cyfrowego jesienią i zamiast tego ujawni resztę produktów na 2022 rok w komunikatach prasowych na swojej stronie internetowej.

W październiku Apple ogłosił w komunikatach prasowych zaktualizowanego iPada Pro z M2 i przeprojektowanego podstawowego iPada 10. generacji. W połowie grudnia Gurman zgłoszone że nowe komputery Mac miały zostać wprowadzone na rynek na początku 2023 r.

The nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro istnieją opcje dla układu M2 Pro lub M2 Max w oparciu o wydajność M1 Pro i M1 Max. Nowe chipy umożliwiają jeszcze szybsze działanie i większe 96 GB zunifikowanej pamięci z M2 Max. Teraz także nowe komputery Mac obsługuje zewnętrzne wyświetlacze 8K dzięki ulepszonemu portowi HDMI i 16-calowemu modelowi najdłuższy czas pracy baterii spośród wszystkich komputerów Mac.

Apple również w tym tygodniu ogłosił nowego Maca mini, który ma taką samą konstrukcję jak model poprzedniej generacji, ale teraz M2 lub M2 Pro. Nowe komputery Mac mini i MacBook Pro są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej Apple i do woli zaczną docierać do klientów we wtorek, 24 stycznia.

Leave a Comment