Współpraca Riana Johnsona z Natashą Lyonne: NPR


w pokerowa twarz, Natasha Lyonne gra Charliego Cale’a, pracownika kasyna, który wie, kiedy ludzie kłamią.

Phillip Caruso / Paw


ukryć tytuł

włączanie i wyłączanie napisów

Phillip Caruso / Paw


w pokerowa twarz, Natasha Lyonne gra Charliego Cale’a, pracownika kasyna, który wie, kiedy ludzie kłamią.

Phillip Caruso / Paw

Od początku nie jest tajemnicą, że nowa seria Pokerowa twarz to powrót do wcześniejszej ery telewizji — do Kolumb, szczególnie. Początkowe tytuły przypominają nawet kolor żółty Kolumb czcionka. I chociaż może nie być od razu oczywiste, że Natasha Lyonne jest Peterem Falkiem swojego pokolenia, pod koniec kilku odcinków uwierzysz w to.

Pokerowa twarz stworzony przez Riana Johnsona, scenarzystę i reżysera Wyciąga noże oraz Szklana bańka, który wyreżyserował i napisał niektóre, choć nie wszystkie, odcinków. Jego poczucie struktury — idea, że ​​nie dotrzymuje się wszystkiego do końca, nawet jeśli coś jest zrobione w stylu tajemnicy — przypomniało Kolumb najpierw. (Każdy odcinek Kolumb, dla tych, którzy mogą nie być fanami, zaczęło się od tego, że widz zobaczył, co się naprawdę wydarzyło, a reszta obserwowała, jak Columbo to rozgryza). Ma więc sens, że stworzył tutaj program, który podobnie pokazuje samą zbrodnię na górze, a następnie mówi dłuższą historię o tym, jak to się stało i jak się rozwija. Ale zamiast detektywa, te historie przecinają się z życiem Charliego Cale’a, granego przez Lyonne’a, którego po raz pierwszy spotykamy jako pracownika kasyna, cenionego za umiejętność rozpoznawania, kiedy ludzie kłamią.

W pierwszym odcinku Charlie wpada w aferę z udziałem swojego szefa (Adrien Brody) i pomocnika (Benjamin Bratt). Ta tajemnica z kolei naraża go na niebezpieczeństwo i zmusza do ucieczki. Kolejne odcinki zastają go w różnych częściach kraju, zbierającego pieniądze na dorywczych pracach.

Jedną z zalet tego formatu jest to, że ścieżki Charliego krzyżują się z imponującą obsadą gościnnych gwiazd. Tam gra kierowcę ciężarówki (nowego nominowanego do Oscara Wieloryb) Hong Chau, skłóceni aktorzy grani przez Ellen Barkin i Tima Meadowsa, przedsiębiorca zajmujący się grillem grany przez Lil Rel Howery, emeryci grani przez Judith Light i Prawo i porządek legenda S. Epatha Merkerson oraz muzycy grani przez Chloe Sevigny i Johna Darnielle z The Mountain Goats. Wszystkie te historie bronią się same, ponieważ nawet gdy Charlie próbuje uciec od niebezpiecznej sytuacji, w każdym mieście natrafia na przestępstwo.

Oczywiście historia Charliego jest po części dziennikiem podróży. Pokerowa twarz zabiera go w wiele różnych miejsc, ale miłość Johnsona do zakurzonych krajobrazów, które sfilmował w kilku świetnych odcinkach Na złej drodze odbija się echem w oryginalnym domu Charliego w Vegas (jest świetne ujęcie, na którym siedzi na składanym krześle obok przyczepy) i niektórych opustoszałych drogach, na których później się znalazł. Ale te niezależne odcinki (krytycy widzieli sześć z tego, co ostatecznie stało się 10) przenoszą serię do cudownie różnych światów.


Lil Rel Howery to tylko jedna z gościnnie występujących gwiazd, które spotykają Charliego, gdy ten ucieka od swoich problemów.

Paw


ukryć tytuł

włączanie i wyłączanie napisów

Paw


Lil Rel Howery to tylko jedna z gościnnie występujących gwiazd, które spotykają Charliego, gdy ten ucieka od swoich problemów.

Paw

Sercem serialu i jego atrakcyjności jest Natasha Lyonne. Z jednej strony jest aktorką, która zawsze jest sobą – nieczęsto znika w rolach w sposób, który sprawia, że ​​myślisz: „Och, to jest Natasha Lyonne?” Ale jednocześnie istnieją odcienie jego pracy, które różnią się od, powiedzmy, jego wysoko cenionej roli w filmie Netflix. rosyjska lalka. Jest w tym zrelaksowany i opanowany, wciąż zabawny i całkowicie wyjątkowy, ale także ostrożny i rozważny. Charlie jest też trochę szczęśliwszy, nawet gdy walczy.

Afektem Lyonne jest prawie zawsze znużenie światem, zmysł wzroku bardzo, co czyni ją naturalną jako kobieta taka jak Charlie, której nagromadzone doświadczenia sprawiają, że jest sceptyczna, szybka i współczująca. Podczas gdy Columbo zawsze był zaangażowany w tajemnice, ponieważ jest detektywem i to jest jego praca, Charlie pozostaje w nie stale zaangażowany, ponieważ nie lubi kłamców i przeszkadza mu, gdy niesprawiedliwe rzeczy – czy to przemoc, czy fałszywe oskarżenia – przytrafiają się ludziom, których spotyka i lubi .

A uwaga pozostaje na postaciach, bo na szczęście Pokerowa twarz oszczędnie wykorzystuje specjalny talent Charliego do rozpoznawania, kiedy ludzie kłamią. Wyjaśniając to, zawsze może stwierdzić, o ile dana osoba kłamie celowo – co oznacza, że ​​wie, że to, co mówi, nie jest prawdą, nie jest złe. Może to łatwo stać się leniwym skrótem, w którym zawsze nieoczekiwanie rozwiązuje całą sprawę w oparciu o swoje magiczne moce. Ale jego specjalny radar jest rzadko używany, więc zapominasz, że może to zrobić, dopóki się nie pojawi. I zazwyczaj nie chodzi o wielkie, centralne kłamstwo (jak „Nie zabiłem go!”), ale o małe, pozornie nieistotne kłamstwo (jak „Zjadłem rybę na obiad”), które sprawia, że ​​szuka wyjaśnienia. .

Harmonogram jesienny Pokerowa twarz szczerze mówiąc, jest to trochę mylące; Peacock, naturalny kandydat do wydawania co tydzień, będzie miał cztery odcinki 26 stycznia, a następnie jeden odcinek tygodniowo. Ale niezależnie od tempa, jakie wybierzesz, jest to świetny program, zabawny i inteligentny, i osiąga dokładnie taką kombinację hołdu i eksperymentów, jaką obiecuje.

Leave a Comment