Zaginiony Julian Sands: brytyjski aktor zidentyfikowany jako turysta zagubiony w górach Kalifornii

Brytyjski aktor Julian Sands został zidentyfikowany turysta, który zaginął w górach Kalifornii w zeszłym tygodniu.

65-latek najbardziej znany jest z roli w nominowanym do Oscara filmie z 1985 roku Pokój z widokiem, zaginął od piątku 13 stycznia w rejonie Mount Baldywedług władz.

Jego zaginięcie zgłosiła w piątek wieczorem jego żona, pisarka Evgenia Citkowitz, i uważano, że znajduje się on gdzieś na popularnym szlaku Baldy Bowl Trail w górach San Gabriel. Mount Baldy to 10 000-metrowy szczyt położony w Angeles National Forest na północny wschód od Los Angeles.

Sands jest zapalonym wędrowcem i alpinistą, który kiedyś opisał swój własny najszczęśliwszy moment jako „w cudowny zimny poranek w pobliżu szczytu góry”.

Ekipy poszukiwawcze i ratownicze były na górze w poszukiwaniu Sands, ale musiały odwołać poszukiwania z powodu trudnych warunków pogodowych i zagrożenia lawinowego. — powiedziała CNN rzeczniczka departamentu Gloria Huerta.

Do kontynuowania poszukiwań użyto dronów, ale ratownicy ograniczyli inne zasoby ze względu na pogodę.

Niezależny zdaje sobie sprawę, że do poszukiwań przyłączył się syn Sands, Henry, w towarzystwie doświadczonego alpinisty. Sands ma dwie córki, Imogen i Natalję, z mężem Citkowitzem. Dzieli Henry’ego ze swoją byłą żoną, dziennikarką i redaktorką Sarah Sands (urodzić się Harveya).

Kalifornię nawiedziła seria silnych zimowych burz, które spowodowały powodzie i obfite opady śniegu w stanie dotkniętym suszą.

Departament szeryfa poinformował, że w ciągu ostatnich czterech tygodni uruchomił 14 misji poszukiwawczo-ratowniczych w samym rejonie Mount Baldy, w których zginęło dwóch turystów.

Uzyskaj dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych dzięki Amazon Prime Video Zarejestruj się teraz, aby skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego

Rejestr

(Getty Images/iStockphoto)

„Te misje ratunkowe są przeznaczone dla zagubionych, unieruchomionych i/lub rannych turystów. Niestety, w ciągu ostatnich 4 tygodni dwóch turystów nie przeżyło z powodu upadków i obrażeń” – poinformowała agencja na Facebooku.

„Niedawne burze, które przyniosły śnieg i lód, nie są dobre dla turystów, nawet tych, którzy czują się bardzo doświadczeni”.

Sands, która mieszka w North Hollywood z Citkowitzem, wystąpiła w swojej karierze w ponad 150 filmach i programach telewizyjnych.

Urodzony w Yorkshire w Anglii, przeniósł się do Kalifornii w latach 80., aby rozpocząć karierę w Hollywood po sukcesie filmu wyreżyserowanego przez Jamesa Ivory’ego. Pokój z widokiem, Romans z 1985 roku na podstawie powieści EM Forstera z 1908 roku.

Sands, który zwrócił na siebie uwagę swoim wczesnym występem w filmie z 1984 roku pola śmierci, wystąpił u boku Heleny Bonham Carter, granej przez George’a Emersona, Lucy Honeychurch. W filmie wystąpili także Maggie Smith, Daniel Day-Lewis, Judi Dench i Simon Callow w rolach drugoplanowych.

(ROCZNIE)

sukces kasowy, Pokój z widokiem zyskał uznanie krytyków po premierze i był nominowany do ośmiu Oscarów na 59. ceremonii rozdania Oscarów , w tym za najlepszy film.

Kariera Sands po Pokój z widokiem był eklektyczny, obejmujący horror, indie, romans i komedię akcji. Zagrała u boku Richarda E. Granta i Lori Singer w horrorze o zjawiskach nadprzyrodzonych czarodziej, pozostawiając rolę dla kontynuacji Czarnoksiężnik: Armageddon.

Grał kompozytora Franciszka Liszta w nieoczekiwanie w 1991 roku, z udziałem Hugh Granta jako Fryderyka Chopina i Judy Davis jako George Sand.

Niedawno pojawił się w nominowanej do Oscara angielskiej wersji filmu obok gwiazdy Jamesa Bonda, Daniela Craiga i Rooney Mara. Dziewczyna ze smoczym tatuażem, w 2011.

Śledź najnowsze aktualizacje tutaj

Leave a Comment