Zatrudnienie GM Montiego Ossenforta przez Arizona Cardinals jest oznaką postępu

Kardynałowie mają obszerną listę zakupów. Potrzebują nowej kultury. Potrzebują wewnętrznej dyscypliny. Potrzebują publicznej odpowiedzialności. Potrzebują tożsamości. Potrzebują planu.

Potrzebują nowego ataku. Potrzebują twardego mentora, który naprawi naszego rozgrywającego. Potrzebują nowej linii ofensywnej i nowego ustnika, który zastąpi JJ Watta.

Zatrudnienie Montiego Ossenforta jako nowego dyrektora generalnego jest oznaką postępu i krokiem we właściwym kierunku. Dowodzi to, że właściciel Michael Bidwill nie boi się otworzyć swojej organizacji na osoby z zewnątrz, nadając nowy obrót kontroli na wysokim szczeblu.

Ossenfort zapłacił swoją część. Ma rodowód Patriota, pierścienie Super Bowl i perspektywę wynikającą z pracy w więcej niż jednej organizacji NFL. Ale tak naprawdę chodzi bardziej o nas.

Nominacja Ossenforta we wtorek oznaczała pierwszy raz od 30 lat, kiedy kardynałowie zatrudnili dyrektora generalnego spoza budynku, dziwny trend, który miał się skończyć. Dla Bidwill ważne było zatrudnienie kogoś z zewnątrz, aby udowodnić, że nadal poważnie traktuje piłkę nożną, i to pole zostało zaznaczone. I ostatecznie Ossenfort będzie starał się wypaść gorzej niż jego następca, przynajmniej w drafcie do NFL, który jest siłą napędową każdej franczyzy.

Ossenfort pojawił się również w Arizonie z preferowanym trenerem. Po prostu nie znamy jeszcze jego imienia. Ale Ossenfort powinien był ujawnić swoje preferencje, przedstawiając swoją wizję kardynałom. Z pewnością Bidwill nalegał na to podczas wywiadu.

Zatrudnienie Ossenforta wywołało spekulacje na temat byłego głównego trenera Dolphins, Briana Floresa, który osiągnął bilans 19-14 w ostatnich dwóch sezonach w Miami. Rzadki protegowany Billa Belichicka, który faktycznie przypominał trenera od wpływu. Flores pracował również z Ossenfortem w Nowej Anglii i reprezentowałby zwykłe wahadło, które towarzyszy zwolnieniu trenera luźnego gracza.

Flores jest rozsądnym facetem, który nalega na punktualność i nie może znieść, że Murray i Hollywood Brown spóźniają się na spotkania. Zapewniłby twardą rękę, której najwyraźniej szuka Bidwill. Byłby ulepszeniem i ostrym kontrastem do Kliff Kingsbury. Sprawdziłby wiele skrzynek w Arizonie, miejscu, gdzie bardzo potrzebna jest przesadna reakcja.

Ale Flores nie odpowiada na pytanie Murraya. Nie jak Sean Payton, wpływowy trener, który już wie, jak zmaksymalizować niewykorzystane talenty Murraya. Ale gdyby kardynałowie byli naprawdę zainteresowani zatrudnieniem Paytona, czy nie przeprowadziliby z nim wywiadu przed zatrudnieniem GM? Czy nie sprawdziliby tej listy do końca?

Niestety, zatrudnienie Ossenforta wydaje się oznaczać koniec mrzonki Paytona. Ale Payton nie opanował rynku talentem, inteligencją, charyzmą i wizją. A jeśli nowy dyrektor generalny jest na tyle sprytny, by uzyskać rzeczywistą kontrolę nad zespołem, który teraz buduje, to jest na tyle sprytny, by wiedzieć, czego kardynałowie 2023 najbardziej potrzebują.

Prawdziwy lider na szczycie.

Leave a Comment