Zawodnik San Francisco 49ers, Charles Omenihu, aresztowany w San Jose pod zarzutem przemocy domowej: policja

SAN FRANCISCO (KGO) — San Francisco 49ersLiniowy obrony Charles Omenihu został aresztowany w San Jose pod zarzutem przemocy domowej, poinformowała we wtorek policja.

Zgodnie z policyjnym komunikatem prasowym, funkcjonariusze pojawili się 23 stycznia w bloku 300 Santana Row w celu zbadania incydentu związanego z przemocą domową.

Urzędnicy twierdzą, że zadzwoniła kobieta, aby powiedzieć, że jej chłopak, Omenihu, pchnął ją na ziemię podczas kłótni. Policja powiedziała, że ​​kobieta skarżyła się na ból, ale nie miała widocznych obrażeń i odmówiła pomocy medycznej podczas dochodzenia.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z Omenihu na miejscu zdarzenia. Złożył oświadczenie i współpracował z funkcjonariuszami.

Następnie został aresztowany za wykroczenie związane z przemocą domową i został objęty zakazem zbliżania się przez funkcjonariuszy śledczych. Nie uznano tego za zatrzymanie karne.

DZIAŁAĆ: Uzyskaj pomoc w przypadku przemocy domowej, napaści i nadużyć

„Istnieje wiele różnych czynników” – powiedział sierżant Departamentu Policji San Jose. wyjaśnił Christian Camarillo. „Niektóre z nich obejmują to, jak wygląda związek, czy mieszkają razem, czy mają razem dzieci. To, co zostało sklasyfikowane jako wykroczenie, a nie przestępstwo, to fakt, że nie było widocznych obrażeń, ale była skarga na ból”.

Omenihu został osadzony w głównym więzieniu hrabstwa Santa Clara pod zarzutem wykroczenia związanego z przemocą domową, ale od tego czasu wpłacił kaucję i nie przebywa już w areszcie.

Sprawa zostanie przekazana do biura prokuratora okręgowego hrabstwa Santa Clara w celu uzyskania ewentualnych zarzutów.

Omenihu, wybrany w piątej rundzie 2019, był stałym elementem defensywnej rotacji Niners podczas fazy play-off, odnotowując zwycięstwo nad Seattle Seahawks w rundzie Wild Card.

ABC7 News skontaktowało się z 49ers w sprawie aresztowania Omenihu. Powiedzieli: „Jesteśmy świadomi incydentu z udziałem Charlesa Omeniha i zbieramy dalsze informacje”.

We wtorek rano skontaktowaliśmy się również z Reyem Soto, kontaktem biznesowym i marketingowym Omenihu.

Powiedział nam za pośrednictwem wiadomości na Instagramie, że zamierza oczyścić atmosferę i wyjaśnić historię, ale od tamtej pory nic nie słyszeliśmy.

„Dochodzenie rozpoczęło się wczoraj” – powiedział sierż. — powiedział Camarillo. „Zostanie przekazany do naszej jednostki zajmującej się przemocą domową, gdzie detektywi i śledczy będą kontynuować sprawę. Ta sprawa zostanie przedstawiona w biurze szeryfa hrabstwa Santa Clara, które podejmie ostateczne ustalenie, czy pan Omenihu”.

Byliśmy w kontakcie z biurem prokuratora okręgowego hrabstwa Santa Clara, który poinformował nas, że we wtorek nie zostaną postawione żadne zarzuty.

Podczas korzystania z aplikacji ABC7 News, Kliknij tutaj, aby obejrzeć transmisję na żywo

Copyright © 2023 KGO TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Leave a Comment