Zdjęcia obchodów Nowego Roku Księżycowego w całej Azji

Mężczyzna w masce przypala swoje pierwsze patyki podczas modlitwy w świątyni Hok Lay Kiong w Bekas, Indonezja, niedziela, 22 stycznia 2023 r. Data oznaczająca rok królika w chińskim zodiaku. (AP Photo/Achmad Ibrahim)

  • Obchody Nowego Roku Księżycowego wznowiono w Chinach po trzech latach ograniczeń związanych z COVID-19.
  • Była to największa uroczystość świąteczna w kraju od początku pandemii.
  • Zdjęcia przedstawiają biesiadników cieszących się wakacjami w Azji.

Uśmiechnięci z całej Azji udali się w niedzielę na obchody Księżycowego Nowego Roku. Dla Chin było to największe święto od początku pandemii COVID-19, ponieważ Chiny zaczęły znosić swoje zerowe ograniczenia COVID-19 w grudniu.

Zdjęcia pokazują duże zgromadzenia w świątyniach w Kuala Lumpur, Hongkongu i Seulu oraz na ulicach Pekinu.

Nowy Rok Księżycowy jest najważniejszym świętem w Chinach, a każdy rok nosi imię chińskiego zwierzęcia zodiaku lub mistycznego stworzenia. Ten rok wyznacza Rok Królika dla większości znaczących, z wyjątkiem tych w Wietnamie, gdzie istnieje kilka różnych znaków zodiaku i uważa rok 2023 za rok kota. Wakacje to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, delektowania się tradycyjnymi potrawami i napojami oraz ogólnej zabawy.

(JESZCZE: To najlepsze kierunki podróży tej zimy)

Associated Press poinformowało, że w Wong Tai Sin, największą świątynię taoistyczną w Hongkongu, w sylwestra Księżycowego Nowego Roku gromadzą się wielkie tłumy z kadzidełkami w dłoni, a każdy stara się jako pierwszy lub jeden z pierwszych umieścić swoje kadzidło na stojaku. przed główną salą świątyni. Tradycja głosi, że ci, którzy jako jedni z pierwszych wkładają kadzidełka, mają największe szanse na otrzymanie odpowiedzi na modlitwy.

Niektórzy ludzie czekali nawet siedem godzin przed świątynią Wong Tai Sin Według South China Morning Post, ze względu na ograniczenia związane z COVID-em, w sobotę ułożą swoje pierwsze noworoczne kadzidełka od trzech lat.

Nowy Rok Księżycowy zwykle powoduje największą roczną migrację ludzi na Ziemi, donosi National Geographic. Każdego roku miliardy ludzi podróżują do domów swoich przodków, aby świętować święto z rodziną.

Uroczystości trwają 16 dni, podczas których ludzie oglądają fajerwerki, bawią się i wymieniają hongbao, czyli „czerwone koperty”, które tradycyjnie zawierają prezenty pieniężne. Kliknij pokaz slajdów powyżej, aby zobaczyć zdjęcia z zabawy w Azji

Główną misją dziennikarską Ilmakompanii jest informowanie o najnowszych wiadomościach pogodowych, środowisku i znaczeniu nauki dla naszego życia. Ta historia niekoniecznie odzwierciedla poglądy naszej firmy macierzystej, IBM.

Leave a Comment