Zobacz, jak delfin wyskakuje z wody i wpada do zatoki w pobliżu Australii

Potężny delfin jest wiwatowany w mediach społecznościowych po tym, jak wideo pokazało, jak płynie w powietrzu na łodzi rybackiej w pobliżu Australii.

Potężny delfin jest wiwatowany w mediach społecznościowych po tym, jak wideo pokazało, jak płynie w powietrzu na łodzi rybackiej w pobliżu Australii.

Zrzut ekranu wideo z Facebooka

Nadpobudliwy delfin jest wiwatowany w mediach społecznościowych po tym, jak wideo pokazało, jak żegluje w powietrzu jak piłka do koszykówki u wybrzeży Australii.

15-sekundowy klip został udostępniony na Facebooku 16 stycznia zawodowy wędkarz i bloger „Trapman Bermagui” (Jasona Moyce’a), który przypisał nagranie znajomemu, który łowił ryby w zatoce Batemans w Nowej Południowej Walii.

Pokazuje wędkarzy obserwujących delfiny w porcie, gdy jeden wyskakuje z wody, dopasowuje się do wysokości łodzi, a następnie spada z powrotem do oceanu. Słychać wiwaty żeglarzy.

„Widziałem to kilka razy, ale dość trudno to sfilmować” — napisał Moyce. „Delfin wydaje szalony dźwięk”.

Film został obejrzany 10 000 razy i otrzymał setki reakcji i komentarzy, w tym pochwały od delfina. umiejętności akrobatyczne.

„Szczęśliwy delfin! Zastanawiam się dlaczego?” jeden komentator napisał.

Zakłada się, że delfin bawił się, ale naukowcy nie ustalili jeszcze, dlaczego delfiny to robią. „zachowanie powietrza”.

„Niektórzy uważają, że delfiny skaczą w tym samym czasie podróżować, aby oszczędzać energię poruszanie się w powietrzu wymaga mniej energii niż poruszanie się w wodzie. Inni uważają, że skakanie to lepsze dostrzeganie odległych obiektów w wodzie, głównie zdobyczy” — donosi serwis Dolphin-World.com. „Inne wyjaśnienia sugerują, że delfiny używają skoków do komunikowania się z partnerem lub innym strąkiem, ponieważ słyszą i interpretują rozpryski”.

Niewykluczone, że delfin wyzwał wędkarzy na zawody. Badanie opublikowane w Nowej Zelandii donosi, że pionowe skoki były widoczne przed bojowym „zaangażowaniem” i wydawały się być związane z pokazami.

Batemans Bay ma reputację gospodarza Obserwowanie wielorybów i akrobatyczne delfiny, z kilka filmów W YouTube pokaz interakcji delfinów z żeglarzami i kajakarzami.

Mark Price jest reporterem The Charlotte Observer od 1991 roku, zajmując się między innymi szkołami, przestępczością, imigracją, kwestiami LGBTQ, bezdomnością i organizacjami non-profit. Ukończył University of Memphis na wydziale dziennikarstwa i historii sztuki ze specjalizacją z geologii.

Leave a Comment