Zobacz, jak robot Boston Dynamics Atlas chwyta i rzuca jak ludzie

Maszyny Atlas firmy Boston Dynamics mają być ludźmi świata robotów pod względem możliwości fizycznych. Już mogą robić parkoura i gimnastyka, ale ostatnie aktualizacje dodały nowe umiejętności, które sprawiają, że roboty są jeszcze bardziej podobne do ludzi niż wcześniej.

Kiedy w 2021 roku widzieliśmy, jak Atlas zabija tor parkour, miał masywne mocowania na ramionach. Dzisiejszy Atlas, litera a Film autorstwa Boston Dynamics wydany w środę, ma chwytaki i wrażenie statku-robota pokazowego.

Film jest przedstawiony jako winieta miejsca pracy z osobą, która zapomniała swoich narzędzi będąc na wysokiej platformie. Pracownik dzwoni do Atlasa, aby zabrał torbę z narzędziami. Robot w żartobliwy sposób buduje most, chwyta torbę, skacze na wyższe miejsce i rzuca torbą bossowi. Następnie wykonuje zejście w stylu gimnastycznym.

Film przedstawia uchwyty w stylu szczypiec oraz zdolność robota do zmiany otoczenia i precyzyjnego rzucania ciężkim przedmiotem w celu wykonania zadania. A wideo zza kulis szczegółowo opisuje, w jaki sposób robot postrzega i manipuluje przedmiotami.

Atlas przeszedł długą drogę. Mniej niż dziesięć lat temu pisarz CNET skomentował wczesną wersję robota, że ​​„straszne karateBoston Dynamics wykorzystuje Atlas jako stanowisko testowe do testowania technologii i nowych możliwości robotów.

Innym szeroko dyskutowanym humanoidalnym robotem jest Skoncentrowany na sztucznej inteligencji robot Tesla Optimus, który jest zupełnie innym zwierzęciem niż Atlas (przepraszam – robot). Jest również na wcześniejszym etapie rozwoju, więc nie spodziewaj się bezpośrednich pojedynków Atlas-Optimus w najbliższej przyszłości. Obie maszyny pokazują, jak ludzkość dąży do urzeczywistnienia marzenia science-fiction o robotach stworzonych na nasze własne podobieństwo.

Leave a Comment