ZOBACZ: Nurkowie nagrywają wideo rzadkich stworzeń morskich u wybrzeży Japonii

Opublikowano wideo gigantyczna kałamarnica pływająca u wybrzeży Japonii, co oznacza rzadką obserwację i nagranie tych nieuchwytnych stworzeń.

41-letni Yosuke Tanaka natknął się na 8-metrową kałamarnicę, kiedy on i jego 34-letnia żona Miki nurkowali w morzu. Zachodnie wybrzeże Japonii. Para, która prowadzi firmę nurkową w Toyooce, dowiedziała się o kałamarnicy od sprzedawcy sprzętu wędkarskiego, który zauważył ją w zatoce, donosi Japan Times.

Tanaka i Miki udali się na poszukiwanie stworzenia łodzią, trzymając się blisko linii brzegowej podczas eksploracji zatoki.

„Widziałem, jak jego macki się poruszają. Pomyślałem, że byłoby niebezpiecznie, gdyby ktoś go mocno chwycił i uniósł gdzieś w powietrze” – powiedział Tanaka w rozmowie z „Timesem”.

KAMERA INTERNETOWA ZŁAPUJĄCA BIELISA W GNIAZDO Z 2 JAJAMI

„Nie widzieliśmy tego rodzaju zwinnych ruchów, które zwykle wykazuje wiele ryb i zwierząt morskich” – dodał. „Jego macki i płetwy poruszały się bardzo wolno”.

41-letni Yosuke Tanaka natknął się na 8-metrową kałamarnicę podczas nurkowania u zachodniego wybrzeża Japonii ze swoją 34-letnią żoną Miki.
(Źródło: ViralPress/yosuke_tstyle)

Materiał filmowy opublikowany w programach Viral Press unosi się gigantyczna kałamarnica blisko powierzchni, jego macki dryfują za nim, podczas gdy para płynie w pobliżu. Kałamarnica wydaje się nieświadoma lub niezaniepokojona ich obecnością.

Humbak MYJE RAMIĘ MARYLAND

Honorowy naukowiec z Narodowego Muzeum Przyrody i Nauki w Tokio powiedział NHK News, że kałamarnica miała prawdopodobnie około 1 lub 2 lat, biorąc pod uwagę jej rozmiar. Gigantyczna kałamarnica może dorastać do 39 stóp długości.

Podczas nurkowania w Queensland w Australii w 2018 roku, Jay Wink, właściciel i operator Abc Scuba Diving Port Douglas, uchwycił obraz czegoś, co wydaje się być ciągiem jaj kałamarnicy trzymanych razem przez galaretowaty materiał.

Podczas nurkowania w Queensland w Australii w 2018 roku, Jay Wink, właściciel i operator Abc Scuba Diving Port Douglas, uchwycił obraz czegoś, co wydaje się być ciągiem jaj kałamarnicy trzymanych razem przez galaretowaty materiał.
(Jay Wink/Abc Port nurkowy Douglas)

Sam rozmiar zwierzęcia uderzył Tanaka i powiedział, że nie może nie myśleć o opowieściach o kałamarnicach walczących z wielorybami. Nalegał, aby to doświadczenie pozostało z nim, mówiąc, że było „bardzo ekscytujące” i „nie ma nic bardziej rzadkiego niż to”.

OPUSZCZONY ALIGATOR ZNALEZIONY W NEW JERSEY: NIEBEZPIECZNE EGZOTYCZNE GATUNKI

Od czasu do czasu u wybrzeży Japonii pojawiały się kałamarnice olbrzymie, ostatnia znana obserwacja miała miejsce w marcu 2022 roku. Większość tego, czego naukowcy dowiedzieli się o kałamarnicach olbrzymich, pochodzi z żołądków kaszalotów, jednego z głównych drapieżników kałamarnic.

W rzadkim przypadku kałamarnica olbrzymia (Architeuthis dux) żyjąca na haczyku z przynętą zostaje wyciągnięta na powierzchnię w Japonii.  Gigantyczna kałamarnica może mieć 40 stóp długości od czubka do ogona i ważyć prawie tonę.  (Tsunami Kubodera)

W rzadkim przypadku kałamarnica olbrzymia (Architeuthis dux) żyjąca na haczyku z przynętą zostaje wyciągnięta na powierzchnię w Japonii. Gigantyczna kałamarnica może mieć 40 stóp długości od czubka do ogona i ważyć prawie tonę. (Tsunami Kubodera)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

W badaniu oszacowano, że kaszaloty żywią się do 131 milionami kałamarnic olbrzymich każdego roku, donosi Newsweek. Zwierzęta najczęściej spotyka się w Nowej Zelandii i Japonii, a także w wodach północnego Atlantyku i Afryki.

Leave a Comment