Związany z Florydą QB Jaden Rashada prosi o zwolnienie stypendium w związku ze sporem o NIL: źródła

Czterogwiazdkowy rozgrywający Jaden Rashada, który podpisał kontrakt Floryda Jednak 21 grudnia br nie zgłosił się do kampusu w zeszłym tygodniu z powodu sporu o imię, zdjęcie i podobiznęzwrócił się do NCAA o przyznanie stypendium, potwierdzone źródła zbliżone do programu Atletyczny. Jako pierwszy poinformował o tym 247Sports. Oto, co musisz wiedzieć.

  • Rodzina rekrutów była w konflikcie z programem piłkarskim, odkąd Gator Collective rozwiązał kontrakt NIL o wartości ponad 13 milionów dolarów, podają źródła.
  • Według 247Sports Composite Rashada jest rozgrywającym nr 56 i nr 7 w klasie rekrutacyjnej 2023. Absolwent liceum w Pittsburgu (Kalifornia) był jednym z najlepszych rozgrywających, jakich aligatory miały od dekady.
  • W czerwcu zobowiązał się do Miami w ramach transakcji wartej 9 milionów dolarów za zero dolarów, a następnie 10 listopada przeniósł się na Florydę.
  • Kiedy Rashada wziął udział w imprezie Under-Armour All-American w Orlando w zeszłym tygodniu, jego ojciec, Harlen, przemawiał Atletyczny rodzina udała się prosto do Gainesville na wiosenne zapisy.

Co się stało?

Źródła zbliżone do serialu zabrały głos Atletyczny ta umowa o wartości 13 milionów dolarów między Gator Collective i Rashadą przed jego wyjazdem na Florydę w listopadzie zaczęła się rozpadać w zeszłym miesiącu. Rashada i tak podpisał kontrakt i był publicznie podekscytowany przeprowadzką do kampusu i odkryciem przestępstwa. Zeszłotygodniowemu opóźnieniu rejestracji towarzyszyły kontrowersje wokół wartości renegocjowanej umowy NIL.

Co to oznacza dla sytuacji rozgrywającego na Florydzie?

Gators niedawno otrzymali transfer z Wisconsin Grahama Mertza i powraca student czwartego roku, Jack Miller. Oni też mają Maksa Browna, odbiorca kontraktu z 2022 roku, który w tym sezonie założył czerwoną koszulkę. Ale Rashada był wysokiej klasy, uzbrojonym talentem, od którego oczekiwano, że tej wiosny przystosuje się i zacznie wcześnie grać.

Obietnica elitarnego linebackera z 2024 r., DJ Lagwaya, pomoże złagodzić ból, chociaż odejście Rashady wywoła ból głowy w public relations w programie piłkarskim. Rzuca również światło na niebezpieczeństwa, na jakie narażeni są działy sportowe w przypadku umów NIL, które muszą być negocjowane przez stronę trzecią.

„Program piłkarski University of Florida jest naprawdę jedną z ofiar w tej sprawie” – powiedziało źródło zaznajomione z interesami Gator Collective.

Obowiązkowa lektura

(Zdjęcie: James Gilbert/Getty Images)

Leave a Comment