Zwycięzcy, przegrani od wymiany Rui Hachimura do Lakers

Pierwsza akcja sezonu handlowego dobiega końca, a spragnieni fani Lakers otrzymują trochę soku — Los Angeles handluje solidną głębokością skrzydeł w przypadku zawodnika może ponownie zarejestrować się poza sezonem. Kosztuje tylko gość na granicy rotacji i jakieś wybory drugiej rundy. Po drugiej stronie czarodzieje… coś robią.

Dzielimy zwycięzców i przegranych pierwszej transakcji w 2023 roku. Zacznijmy od przypomnienia wszystkim samej umowy:

Lakers będą: Rui Hachimura

Czarodzieje mogą: Kendricka NunnaWybór w drugiej rundzie 2023 od Bulls, wybór w drugiej rundzie niższy niż w 2028 od Lakers lub Wizards oraz wybór w drugiej rundzie 2029 od Lakers.

Zwycięzca: Front Office Lakers

Tego właśnie chcieli Rob Pelinka i front office Lakersów: wymiany, która pokaże, że pracują nad ulepszeniem zespołu — choćby tylko marginalnie — bez rozdawania aktywów z pierwszej rundy, które oszczędzają na ewentualny home run tego lata. .

Ta wymiana nie wypełni luki między Lakersami a rywalami, ale nie ma potrzeby wymieniać srebrnej kuli. To bezpieczna gra, którą front office Laker może promować wśród fanów i mówić: „Słuchaj, próbujemy” (i powiedz to samo wszystkim supergwiazdy, które są niezadowolone ze struktury rosteru).

Dodatkowo Hachimura dobrze pasuje do Lakers. Ta wymiana sprawi, że Lakers będą lepsi, zaczynając od tego, że przyniesie strzał do stołu. Hachimura poprawił swoją karierę w NBA jako łapacz i strzelanie za 3 punkty oraz rozgrywający James Lebron oraz Anthony’ego Davisa powinien być w stanie łapać i strzelać czysto. (Oczywiście większość minut spędza z ławki Russella Westbrooka — byli kolegami z drużyny w Waszyngtonie i mają ze sobą kontakt.)

Hachimura musi trzymać się tej 3-piłki lub dostać się do obręczy – jedną trzecią swoich rzutów wykonuje ze środka kortu (między 10 stopami a łukiem) i chociaż je poprawił, nadal nie są dla niego dobre . Musi wyjść i biegać z Westbrookiem, będzie dobrze pasował do Lakers poza sezonem.

Hachimura jest solidny. Czy jest dobry? Pokazuje przebłyski tego, ale jeszcze nie jest tam konsekwentnie. Czy Lakers chcą mu płacić, jakby był dobry? Niekoniecznie. Umowę można zawrzeć wcześniej, ponieważ Hachimura ma limit wolnej agencji w wysokości 18,8 miliona dolarów, a wszystko, co podpisze, będzie znacznie mniejsze (prawdopodobnie podobne do średniego zakresu wyjątków wynoszącego 10 milionów dolarów).

Zwycięzca: Rui Hachimura

Hachimura chciał opuścić stolicę kraju.

„Chcę być w miejscu, które chce mnie jako koszykarza i chcę być w miejscu, w którym podoba mi się moja gra”, powiedział Hachimura, a zapytany, czy tym miejscem jest Waszyngton, odpowiedział: „Nie wiem. My” będę musiał się dowiedzieć”.

To nie jest. Hachimura dostał to, czego chciał, ponieważ odpadł, a jest w drużynie, która da mu dużo minut, franczyzy ze znacznie jaśniejszym światłem reflektorów, może grać obok LeBrona Jamesa i jest w drużynie, która chce dostać tam. nowy kontrakt z nim w tym sezonie. To mniej więcej tyle, o co Hachimura mógł poprosić.

Przegrany (w pewnym sensie): Washington Wizards

Przegrany tutaj jest względny, to jak klasa C Wizards.

To jednak nie jest wygrana. Użyli wysokiego draftu (nr 9), aby wybrać Hachimurę, spędzili lata na rozwijaniu go i mieli nadzieję, że w zamian otrzymają wybór w pierwszej rundzie. Zamiast tego dostali trzy sekundy, co może czyni ich dobrymi graczami, ale to nie jest home run. To samo dotyczy Nunna, który, gdyby mógł wrócić do swojej formy z Miami, mógłby być graczem użytkowym, ale nie zawsze wyglądał jak ten gość z Los Angeles.

Nie odpowiada też na pytanie, jaka jest długoterminowa strategia Waszyngtonu? Pozostaje niewyraźne.

Zwycięzca: Kyle Kuzma

Kuzma dostanie zapłatę tego lata.

Ma przełomowy sezon – 21,8 punktów i 7,6 zbiórek na mecz – zmierza do wolnej agencji.

Czarodzieje zestrzelili drużyny wzywające do wymiany Kuzmy, Według Jake’a Fischera z Yahoo Sports, a handel Hachimura sygnalizuje, że planują ponownie podpisać z nim kontrakt poza sezonem. To zwalnia trochę więcej miejsca w caps, które można wydać na Kuzmę w lipcu (nie zamierza przedłużać kontraktu z drużyną, maksymalnie oferują cztery lata, 69,9 miliona dolarów, dostanie wolnego agenta na północ od 100 milionów dolarów).

Czy Kuzma chce zostać w Waszyngtonie? Chociaż odpowiedział na plotki o handlu, mówiąc wszystkie właściwe rzeczy o kochaniu Czarodziejów i spędzaniu czasu z kolegami z drużyny, plotki nadal krążą po lidze, że patrzy na większe rynki i jaśniejsze światła. Wizards być może będą musieli zapłacić więcej, aby go zatrzymać.

Waszyngton musi zapłacić Kuzmie plusa Deni Avdija kwalifikują się do odnowienia tego lata. Czarodzieje muszą otworzyć książeczkę czekową.

Leave a Comment